Zlatica
14.12.04,11:41
Prosím o radu z oblasti DPH. Zatiaľ som mala stravu len vo vlastnom stravovacom zariadení, kde zamestanec hradí DPH z celkovej kalkulovanej ceny stravy na 1 deň. Teraz mám v inej firme prvý raz nákup stravných poukážok z Accoru/bývalé gastráče/. Na školení nám povedali, že DPH z provízie Accoru/sprostredkov.firmy/ si môžeme odpočítať, len keď DPH presne v tejto výške bude rozpočítaná na počet ks a zaplatená zamestnancami. Rozumiem správne, že keď je hodnota str.lístka 80,- Sk bez DPH/ 55% náklad, príspevok zo SF, zvyšok platí zamestnanec-napr. 25,- Sk/, tak do pokladne od neho prijmem 25+tá alikv.časť z DPH z provízie ? A túto DPH odvediem na DU ?

Ďakujem a prajem pekný deň, Zlatica.
Marta L
14.12.04,10:52
Tak to som nepočula. Ja viem o tom, že DPH z provízie si môžem odpočítať, a keďže poukážky sú cenina DPH na výstupe neuplatňujem.
Palino
14.12.04,11:17
Na PORADE je uverejnené aj stanovisko Daňového riaditeľstva k tejto téme. Je to príspevok č. 21 v tejto "porade"

http://www.porada.sk/showthread.php?t=796&page=3&pp=10&highlight=stravn%E9
Zlatica
14.12.04,11:54
Ďakujem Palino, Marta. Dúfam, že som podĺa stanoviska daňového riaditeľstva správne pochopila, že gastrolístky nakupujem bez DPH a teda ani za zamestnancov ju nemusím odvádzať. Provízia je mojím nákladom na 518-ke, DPH z provízie si odpočítam a na výstupe s ňou už nič nerobím. Mám to dobre?

Ešte raz ďakujem, Zlatica.
Marta L
14.12.04,12:34
Ano, máš to dobre.
Zlatica
14.12.04,13:11
Ďakujem, Marta