deha
01.12.06,13:17
Chcela by som poprosiť o názor na tento problém: keď po čase cca 5 rokov, je úroda v skleníku výrazne nízka, či je lepšie zem zo skleníka vyviezť a navoziť tam druhú, alebo len vhodne použiť hnojivá prípadne akú skladbu hnojív a pod.Rozdelili sme sa ako rodina na 2 tábory a máme na to diametr. rozdielny názor, radšej by som chcela aplikovať skúsenosťami overený lepší spôsob skvalitňovania pôdy a nie že sa nadrem s vyvážaním zeme a efekt nebude nijaký.Ď.
ZEvina
01.12.06,12:39
My máme taký menší skleník 11x4 m a každý tretí rok v ňom meníme zem. Skúsení záhradkári teraz robia skleníky na drážkach s kolieskami, aby ich mohli posúvať. Ja osobne som tiež proti hnojeniu a chemikáliám. Slniečko je slniečko.
camelfly
01.12.06,12:47
no musim povedat, ze zeminu tiez nemenime, pouzivame prirodne hnojivo, ziadnu umelinu, dokonca musim povedat, ze nas dedko je taky zlaty, ked je vela snehu, tak si ho tam pekne naveze a pokryje cely sklenik, nakolko je v nom v zime sucha poda ;)
deha
01.12.06,12:54
Teraz mi kolega vykladá , že keď to vyvezieme von máme pred skleníkom tuto vyvezenú podu prevrstviť opadaným lístím a premiešať s cca 5 kg NPK hnojivom .,Nechať to do jari na hromade aby pôsobil sne h a vlhko .Do skleníka mi odporučil do vyhlbeneho trochu slamy a na to nejaký prirodzený hnoj-to neviem kde by som zháňala. a na jar tu pôvodnú kopu naviezť naspäť presypať nejakým mletým vápencom. Mne sa to zda dosť zložité.
ZEvina
01.12.06,13:18
Áno, na to som ešte zabudla, že v zime do skledníka tiež navozíme a rozhádžeme sneh a pod novonavozenú zem dávame kompost (domáca výroba z buriny, listov, popadaného, poškodeného ovocia..... posypané trochou vápna a zasypané a udupané zemou.)