Peterka
01.12.06,13:38
Ako sa správne účtujú faktúry,ktoré vystavujú lekári zdravotným poisťovniam,t.j. všetky faktúry a dobropisy alebo ak v smernici mám, že pohľadávka voči príslušnej zdravotnej poisťovni mi vzniká len po odsúhlasení výkonov príslušnou zdravotnouj poisťovňou,potom účtujem len na základe vyúčtovnia ZP.
Daska
01.12.06,13:16
Ja som mala namiesto faktury pozakladane len tie listy od poistovni, ale riadne ocislovane poporiadku ako faktury a DU mi to pri kontrole uznal.

Cisla faktur musi lekar nahlasit poistovni aby vedeli pod akym VS zaplatit
Džudi
01.12.06,15:36
Ahojte aj ja som minulý rok začala s takým istým problémom trápiť. A tiež som to minulý rok u FO robila tak ako píše Daska a teraz u sro som to chcela robiť akože poctivejšie ale bolo to akurát komplikovanejšie, takže pokračujem už spomínaným spôsobom a pri listoch od poisťovní mám priložené aj pôvodnú fa. aj opravnú.
Daska
01.12.06,15:41
No v sro to robim aj ja tak, lekarka mi kazdy mesiac v programe vytlaci fakturu, ale zalezi aj od poistovne, akym sposobom posielaju tie listy
Emwa
01.12.06,16:29
Ja zatial robim tak, ze zauctujem vydanu fakturu, ak je oprava /co zatial je
kazdy mesiac/ tak zauctujem opravny doklad s rovnakym cislom a pridam A,B,... podla toho, kolko je opravnych dokladov k uvedenej fakture.
Gard
04.12.06,11:15
Mam sro lekara a FA uctujem nasledovne:

Uctujem tak uz pol roka a poistovne to akceptuju.
Uctovny soft mam POHODU.
Na zaciatku mesiaca vyhotovim FA pre vsetky 4 zdrav. poistovne podla podkladov z ambulancie.
Tieto FA poslem spolu s nahratymi zdrav. vykonmi ambulancie na diskete spolu so sprievodnym listom k diskete do poistovni.
Asi po 3 tyzdnoch (koncom mesiaca) mi pride z poistovne zuctovaci doklad s oznamenim vysky dobropisu/tarchopisu. K povodnym FA potom vystavim dobropisy/tarchopisy a poslem naspat do poistovni. No a oni do cca. 10 dni zaplatia povodnu FA upravenu o dobropis/tarchopis.
Vychadza mi to tak, ze tie dobropisy/tarchopisy z predchadzajuceho mesiaca posielam spolu s novymi FA za nasledujuci mesiac, nokolko im vzdy cca 3 tyzdne trva kym to spracuju.

V POHODE mam vlastne cisla FA aj dobropisov (ciselne rady).