Socha
01.12.06,14:06
Prosím Vás, určite mi budete vedieť niekto poradiť.
K EUR.1 je potrebné prikladať aj vyhlásenie dodávateľa pre výrobky majúce štatút preferenčného pôvodu. Teraz len neviem, či to vyhlásenie mám vystaviť ja ako vývozca alebo firma, ktorá nám ten tovar vyrobila. My sme totiž len obchodná firma.
renča1
01.12.06,13:43
Ty ako dodávateľ.
lara
14.12.06,19:11
ahoj. keďže mám s tým trochu skúsenosť tak vyhlásenie musí urobiť ten subjekt, ktorý ten výrobok vyrobil. to znamená, že v tom vyhlásení musí presne popísať z čoho sa skladá výrobok, a aký je pôvod výrobkov z ktorých sa skladá, teda či spĺňajú preferenčné zaobchádzanie (to znamená , že ak je v tom výrobku viac ako 60% súčastí, ktoré nemajú preferenčný pôvod tak potom celý ten výrobok ho nesplňa a nemožno na neho vystaviť EUR 1 t.j. že odberateľ v zahraničí si nebude môcť na neho uplatniť preferenčnú (menšiu alebo nulovú) sadzbu cla ale bude musieť uhradiť všeobecnú t.j. plnú sadzbu cla. ak budeš chcieť ja ti pošlem sablonu takého vyhlásenia. dúfam, že to aspoň trochu pomohlo.
feri510
20.12.06,11:32
doplnujem laru
k dodávateľskému vyhláseniu výrobca potrebuje vedieť kam tento výrobok vyvážaš, aby vedel aké podmienky musia byť splnené k tomu či výrobok má alebo nemá preferenčný pôvod
viac nájdeš na www.povod.orava.sk v časti pôvod v EÚ
alena7780
20.04.16,09:35
Dobrý deň, viete mi prosím poslať tlačivo v SJ na dlhodobé vyhlásenie dodávateľov pre výrobky? mail alenka7780@centrum.sk Ďakujem