anka
14.12.04,11:41
Vie mi niekto povedat, aka je zodpovednost za skodu ak pracujem vo firme, kt. spravuva uctovnictvo inym firmam, mam plnu hmot. zodpovednost za chyby v uctovnictve? Nevyplyva zo zakona aby sa majitel uctov. firmy poistil?
Marta L
14.12.04,10:55
Zo zákona taká povinnosť účtovníckej firme nevyplýva. Je však podľa mňa dobre keď takú poistku má uzatvorenú.
Summer
05.04.06,05:12
Pracujem ako ekonom v súkromnej firme. Potrebujem poistenie profesijnej zodpovednosti na vedenie uctovnictva. Poradi mi niekto poistovnu, ktora
by ma poistila ako zamestnanca a naozaj to aj plnila?
Darana
05.04.06,05:32
My máme Uniqu, ale ešte sme (chvalabohu) nezistili, či to aj plní...
Summer
05.04.06,05:44
dakujem, skusim teda este UNIQU. Vsade mi totiz povedali, ze ma ako uctovnika-zamestnanca nepoistia, len ako SZCO alebo len ak by tam mal zamestnavatel poisteny majetok.
Summer
05.04.06,07:01
Zamestnavatel dostal pokutu 10.000,- z DU za oneskorený súhrnny výkaz na DPH. je to moja vina a dáva mi to k náhrade.Poradí mi niekto ako to uplatniť zo zamestnaneckej poistky, keď sú tam vylúčene pokuty a penale? Pokuta je to pre zamestnavateľa, pre mňa je to len nejaký financný postih za nesplnenie si svojich povinností?
Viera123
12.07.06,21:18
Zamestnavatel dostal pokutu 10.000,- z DU za oneskorený súhrnny výkaz na DPH. je to moja vina a dáva mi to k náhrade.Poradí mi niekto ako to uplatniť zo zamestnaneckej poistky, keď sú tam vylúčene pokuty a penale? Pokuta je to pre zamestnavateľa, pre mňa je to len nejaký financný postih za nesplnenie si svojich povinností?
No logicky z toho vyplýva, že keď sú tam výluky, tak to, žiaľ, budeš musieť zaplatiť len zo svojho, u poisťovni to neuplatníš/te. A či len nejaký finančný postih? Myslím, že ti to môže dať k náhrade celé. Druhý krát buď opatrenejší a daj sa radšej poistiť... Ale myslím, že sa to odvtedy už všetko dávno udialo.
Ela222
13.07.06,09:55
Tiež som sa skúšala poistiť, pracujem ako mzdová účtovníčka. Žiadna poisťovňa Vás nepoistí na udalosti, ktoré sa týkajú vašej pracovnej náplne. Poistiť sa dá iba to, keby ste urobili škodu zamestnávateľovi, napr. zhodiť a rozbiť monitor a pod. To keď urobíte chybu v nejakom výkaze a zamestnávateľ dostane pokutu alebo niečo podobné, Vám žiadna poisťovňa nezaplatí. Je to blbé, ale je to tak.
Viera123
13.07.06,10:12
Tiež som sa skúšala poistiť, pracujem ako mzdová účtovníčka. Žiadna poisťovňa Vás nepoistí na udalosti, ktoré sa týkajú vašej pracovnej náplne. Poistiť sa dá iba to, keby ste urobili škodu zamestnávateľovi, napr. zhodiť a rozbiť monitor a pod. To keď urobíte chybu v nejakom výkaze a zamestnávateľ dostane pokutu alebo niečo podobné, Vám žiadna poisťovňa nezaplatí. Je to blbé, ale je to tak.
Ela a kedy to bolo? Pretože poisťovne poisťujú práve to. Viď link: http://www.porada.sk/t29225-poistnie-uc-kancelarie.html
kikoza
13.07.06,10:17
Tiež som sa skúšala poistiť, pracujem ako mzdová účtovníčka. Žiadna poisťovňa Vás nepoistí na udalosti, ktoré sa týkajú vašej pracovnej náplne. Poistiť sa dá iba to, keby ste urobili škodu zamestnávateľovi, napr. zhodiť a rozbiť monitor a pod. To keď urobíte chybu v nejakom výkaze a zamestnávateľ dostane pokutu alebo niečo podobné, Vám žiadna poisťovňa nezaplatí. Je to blbé, ale je to tak.
Ale ja som takú poistku mala v Kooperatíve-zodpovednosť za škodu spôsobenú výkonom povolania-účtovníctvo.;)
Ela222
13.07.06,10:31
Je to asi dva mesiace dozadu. Obehla som všetky poisťovne a v každej mi tvrdili, že je síce poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania, ale nie sú v nej zahrnuté úkony, ktoré súvisia priamo s mojou prácou. Možno existuje špeciálne poistenie pre účtovnícke firmy. Ale ja som mzdová účtovníčka v súkromnej firme a na takýto výkon povolania sa to nevzťahuje.
Tinika
13.02.09,12:46
Ja som robila v ekonomickej firme, ktorá bola poistená, aj nám z výplaty sťahovala na tú poistku, vraj keby sme urobili chybu. Ale ked som ju urobila, dala mu ju celú k náhrade. Tak som povedala, ze to mozem robiť aj sama na seba, a že načo som jej prispievala na poistku. Tak ona, že to keby som vyššiu pokutu spôsobila. A ja že pri tych svojich malych klientoch by som musela byť riadne sprosta aby som sa na take sumy dostala.