blackbetty
01.12.06,16:08
ahojte,potrebujem pomoc ohladne faktury do zahranicia (taliansko). v auguste 2006 mi mama predala (za symbolicku sumu) auto, ktore bolo nahlasene na jej firmu. na inspektorate mi vystavili novy technicky preukaz na moje meno, aby som mala co najmenej problemov na hraniciach. Auto je momentalne v stadiu prihlasovania na talianske urady (kvoli talianskym znackam).
problem je tento-taliansky inspektorat zistil (vzhladom na to, ze tu mam trvale bydlisko), ze som nezaplatila clo za vozidlo ked som ho sem priviezla. na zaplatenie cla potrebujem bud fakturu alebo kupno-predajnu zmluvu. nemam ani jedno, ani druhe, kedze sa jednalo o rodica, ktory mi to auto vlastne daroval a technicky sme rovno prepisali na mna. moze mi moja mama vystavit fakturu, na ktorej bude symbolicka suma napr. 1 Sk alebo 1 Eur? alebo by bolo lepsie spisat kupno predajnu zmluvu?
dakujem!!
renča1
01.12.06,15:14
...,tak mama ti ho darovala alebo predala? Ak predala za akú cenu? Auto malo nejakú zostatkovú cenu?
skaspa
01.12.06,15:21
píseš clo? medzi talianskom a slovenskom sa predsa žiadne clo neplatí, ak sa nemýlim, šak sme v EÚ - voľný pohyb tovaru, vedia o tom vôbec tí taliansky colníci???
renča1
01.12.06,15:24
Blackbetty asi myslí dph .....
blackbetty
01.12.06,20:30
...dakujem vam za odpovede, asi som sa zle vyjadrila- tu dan co odo mna ziadaju je I.V.A. cize vlastne slovenska DPH ..a nie clo...
pre renca1: auto mi bolo darovane, neexistuje ziadna zmluva spisana medzi nami, jednoducho sme isli na inspektorat, pri "okienku" sme policajtovi nahlasili mna ako noveho majitela, dali mi provizorne znacky a to bolo vsetko. o tej symbolickej sume sme si to povedali s mamou tak,ze keby od nas pytali nejaku zmluvu alebo podobne, spiseme ju a dame tam nejaku nizku cenu. nikto ziadnu zmluvu nepytal, tak sme sa s tym potom uz nezapodievali.
P.s. auto ma 4 roky (renault clio), neviem aku ma zostatkovu cenu, ak by bolo treba,zistim si ju,nie je problem.