zuzkakristi
01.12.06,21:50
ahojte, prosim o radu. Mali sme zamestnankynu, ktora ukoncila PP k 31.10.2006, ostala jej nevycerpana dovolenka 6dni, zabudli sme ju vsak preplatit. Chcela by som jej ju teraz preplatit, docitala som sa podla predchadzajucich prispevkov, ze do ZP a SP sa neodvadza. Mam vsak problem ak niekto pozna program MRP mzdy, prosim o radu: do programu som uz zadala ukoncenie PP, t.j. v mzdach za november mi uz nefiguruje, tak som zrusila ukoncenie, vymazala som hrubu mzdu a zadala do riadku c.199 sumu za dovolenku, je to ok? A este mam otazku, neviem ci som vypocitala spravne nahradu za dovolenku, v poslednej vyplatnej paske je riadok priemer-dovolenka, bola tam suma 164,45Sk, dala som 164,45*8*6=7894 Sk.
Velmi pekne dakujem za odpoved.
Marína
02.12.06,12:54
Dovolenku máš správne zadanú a aj vypočítanú. Nezabudni ju zdaniť.
zuzkakristi
02.12.06,19:43
dakujem velmi pekne za radu
pingino
03.12.06,10:00
a zadala do riadku c.199 sumu za dovolenku, je to ok?
Do polozky 199 sa zada pocet dni preplatenej dovolenky.


neviem ci som vypocitala spravne nahradu za dovolenku, v poslednej vyplatnej paske je riadok priemer-dovolenka, bola tam suma 164,45Sk, dala som 164,45*8*6=7894 Sk.

Program potom vypocita nahradu sam:
Dovolenkovy priemer * denny uvazok * Polozka 199
a sumu ulozi do polozky c.211.

Takze ak si "rucne" vypocitanu nahradu za dovolenku dala do polozky c.199 postupovala si ZLE.
Marína
03.12.06,14:23
Ja som predpokladala, že Zuzka do 199-ky nedala už samotný výpočet, ale počet dní a myslím si, že to tak aj je.
1. Už názov položky tomu napovedá(POČET DNÍ-PREPLATENÁ DOVOLENKA), čo sa má do nej zadať.
2. Do 199-ky sa vyššia položka, ako v tomto prípade 6, ani zadať nedá. Program je nastavený tak, že robí kontrolu na zostatok nevyčerpanej dovolenky a ak chceš zadať vyššie číslo ako je nárok na dovolenku, nepustí Ťa ďalej.
pingino
03.12.06,20:29
Ja som predpokladala.....
So vsetkym co si napisala, suhlasim, akurat z povodneho Zuzkinho prispevku som nadobudol dojem, ze ona postupovala inak.
zuzkakristi
04.12.06,06:59
do riadku 199 som zadala pocet dni preplatenej dovolenky, cize 6, v riadku c.211 mam celkovu sumu preplatenej dovolenky t.j. 7893 Sk, ale program mi vypocital aj vsetky odvody:ZP,SP, vysla mi suma k vyplate 6834Sk, je to takto dobre, alebo mam zrusit odvody ak ano tak prosim kde, diky moc
Marína
04.12.06,12:15
Z náhrady nevyčerpanej dovolenky sa platia odvody tak do ZP ako aj SP. Asi si si zmýlila odstupné s nevyčerpanou dovolenkou. Z odstupného sa odvody neplatia.
zuzkakristi
04.12.06,14:22
ale zamestnankyna ukoncila PP k 31.10.06, je odhlasena zo SP aj ZP, prihlasit ju ale nemozem ked ma ukonceny PP, som zaciatocnik a dakujem za odpovede
:confused:
Denda
04.12.06,14:56
ale zamestnankyna ukoncila PP k 31.10.06, je odhlasena zo SP aj ZP, prihlasit ju ale nemozem ked ma ukonceny PP, som zaciatocnik a dakujem za odpovede
:confused:
Vo Vašom prípade by som nevstupovala do jej údajov a ukončenie pracovného pomeru by som neupravovala. Kedže je to plnenie poskytované zamestnávateľom po ukončení pracovného pomeru potrebujete tento jej príjem zdaniť a vystaviť ďalšie potvrdenie o príjme. Bývalú zamestnankyňu si znova nahrajte a správne si nadefinujte toto plnenie, pretože sa z neho neplatia odvody.Zrazí sa len daň.