muco
02.12.06,11:49
dobrý den, potrebujem trochu pomôcť s mojim problemikom. Momentálne bývam s rodičmi v bytovke...ale viac menej už som zabývaná u priatela-ku ktorému si chcem zmeniť trvalé bydlisko. Chcem tak urobiť už tento mesiac-aby som neplatila 2x-rodičom ako príspevok...a potom výdavky do už nášho domčeka...chápete...čo treba komu nahlásiť..alebo kde sa odhlásiť-u domivníka..alebo na nejakom úrade..? Neviem ako mám postupovať..dakujem
lenkak
02.12.06,12:27
na Mestkom resp. Obecnom úrade. Vypísať prihlášku, Mesto/Obec Ťa automaticky odhlási z predchádzajúceho bydliska. Potom vybaviť všetky doklady.
Anja111
02.12.06,12:48
na Mestkom resp. Obecnom úrade. Vypísať prihlášku, Mesto/Obec Ťa automaticky odhlási z predchádzajúceho bydliska. Potom vybaviť všetky doklady.

Doplním, že rodičia by Ťa mali odhlásiť u správcu bytovky, (v byte bude o jedného člena menej, a niektoré poplatky sa vyberajú podľa počtu členov domácnosti).
Elena Navrátilová
02.12.06,12:51
Ak sa mení trvalé bydlisko do bytu ktorý je odkúpený, budeš potrebovať súhlas majiteľa bytu podľa listu vlastníctva. Pokiaľ je to byt OSBD alebo iného vlastníka tak toho.
muco
04.12.06,14:25
dakujem za rady...ešte ma však zaujíma...ako mam postupovať napr. u zamestnávateľa-aj jemu musím dať nejaký dokument?
Elena Navrátilová
04.12.06,14:29
Samozrejme pri zmene trvalého bydliska aj občiansky musíš meniť a aj to treba nahlásiť zamestnávateľovi.