Martulienka
03.12.06,14:12
Chcem sa spýtať na problém suchých vlasov po farbení. Viete doporučiť dobrú radu? Ja som počula že je dobré dať do šampónu acylpyrín.Aké iné rady poznáte?
ecuch
19.12.06,12:29
Toto je ozaj novinka pre mňa. Acylpirín do vody je vraj dobrý na rezané kvety, aby dlhšie vydržali, ale na vlasy, to som ešte nepočula. Počula som a aj vyskúšala zábal žltok+olivový olej. Ale ak sú vlasy veľmi zničené, tak už nepomôže nič, len nožnice.
dari1
19.12.06,12:35
ja mam velmi dobre skusenosti s farbami, ktoré obsahujú olej, teraz pouzívam Bella color. Okedy ich používam, nemám problém so suchými vlasmi, alebo inak zničenými po farbení.
Alebo potom klasika - olejové zábaly, prípadne so zltkom, urcite to niekde najdes, oiriginal recepty.
elims
19.12.06,13:11
Tiěž som mala problém s nepríjemne suchými končekmi vlasov po farbení. Poobzeraj sa po drogérii a vyber si nejaký balzam na farbené vlasy. Dodá im lesk, ľahšie sa rozčesávajú a hlavne zmizne ten nepríjemný pocit, že sú suché. Ale ak sú končeky zničené, naozaj pomôžu len nožnice :mee: .
janasv
20.12.06,19:27
Poobzeraj sa aj po znamych, co robia s kozmetikou. Napr. viem, ze v AVONe je na to cely rad vyrobkov na farbene vlasy - sampon, kondicioner, kura predlzujuca farbu na vlasoch i posilnujuca maska. A tiez aj na suche alebo poskodene vlasy. Alebo skus olejovo-vajickovy zabal, ako uz bolo poradene.;)
ivetuska
21.12.06,17:24
Som síce kaderníčka, ale za 24 rokov svojej praxe som o takom čosi nepočula. To si steba hádam niekto chcel vystreliť, či čo?! Ja skor súhlasím s Ecuch alebo elims.
Elena Navrátilová
21.12.06,19:15
Acylpirín do šampónu radil kaderník v televíznej relácii "Zmenáreň".
bábika
07.03.07,14:16
Ahoj Martulienka, mne najlepšie zaberá Gliskur, balzam na vlasy, ale ja nielen po farbení ale po každom umytí používam balzamy na vlasy, a striedam ich dobré sú aj od Welly, alebo domáca kúra vajíčko, med, olej nemusí byť olivový zmiešať a nechať pôsobiť 30 min. potom poriadne zmyť. A dobré je používať šampóny na farbené vlasy. Bábika
lavi
11.03.07,21:13
Na suche konceky je super pripravok od Loreal, stoji 300, mne vydrzal 9 mesiacov, da sa kupit v kadernictvach, napr. Pierot alebo Klier v Poluse v BA.
olinka6226
14.05.07,15:24
mne sa na pri zabaloch osvedcil nasledovny postup, naniest zabal, alebo masku na mokre vlasy, uterak namocit do horucej vody a urobit z neho turban a potom nan este jeden suchy uterak. ked mokry uterak vychladne, cca 10minut, dat dole a oplachnut. a hlavne zabaly alebo masky pouzivat kazde druhe umytie vlasov namiesto kondicioneru. kedysi mal loreal fantasticku maskut - traitan, ale uz sa nevyraba. fantasticke su produkty kerastase, ale tie su sialene drahe. tak by som odporucila momentalne masku na farbene vlasy zo schwarzkopfu,ktoru dostat v kadernictvach. stoji tusim okolo 300sk. snad som aspon trosku pomohla.
olinka6226
14.05.07,15:25
no a este som zabudla dodat, ze je dobre pouzivat kvalitnejsie farby, ktore su k vlasom setrne.
bábika
16.05.07,05:06
Dobré sú balzamy gliskur alebo vella alebo olejové zábaly so žltkom. Veľa šťastia.
m.milada
17.05.07,07:00
:rolleyes: ..ja len na okraj-náááhodou som sem zablúdila.Mám dlhé vlasy po trvalej.Tie čo mi vyrastajú,moje klasické sú rýchlo mastné,tie na dolnej časti sú suché a štiepia sa. Riešim to takto: pri umývaní nanášam na hornú časť šampón na mastné vlasy. na dolnú časť žiadny šamp.,pokiaľ neboli lakované, alebo gelované.naopak,po namočení vlasov si dám na končeky kondicionér. takže: osprchovať vlasy,naniesť kondicionér na dolnú časť,na hornú šampón,pri zmývaní stekajúci šamp.dostatočne umyje aj končeky. potom už len nanesiem nezmývateľný kondic. na konce. Viem o čom hovorím.kaderníčka sa čudovala,že mám skoro trojročnú trvalú. zastrihujem cca 10-15 cm za trei mesiace.A občas spomenutý zábal vajce+oliv.olej. A tiež odporúčam horúci olej z oriflamu,kokosový , v takej maličkej tubičke,je lacný a fakt dobrý.