kucu
03.12.06,16:13
Ahojte. Som živnostník, a 23.11.2006 som si kúpil nové osobné auto. Pôvodne som ho chcel prihlásiť na svoje meno, ako na fyzickú osobu, nie na moju firmu, ale leasingovka mi uviedla na papieroch IČO miesto RČ a policajt to mohol potom prihlásiť len na firmu. Súhlasil som, veď ho chcem používať na podnikanie a chcem zaň zaplatiť aj daň.

Otázky sú takéto: Cestnú daň chcem platiť až od budúceho roku, lebo za tento rok si budem uplatňovať paušálnu daň a nezahrniem tam náklady na benzín a prevádzku vozidla. Má na to vplyv aj to, že to auto patrí firme (mne) alebo nie? Teda stačí ak tú daň zaplatím až za budúci rok?

A potom, čo mi odporúčate, ako začiatočníkovi, akým spôsobom sa dá čo najvýhodnejšie prevádzkovať auto? Ďakujem

Uvádzam aj mail: erikstefanek@yahoo.com
kucu
04.12.06,10:23
Žiadna dobrá duša? :confused:
tinaM
04.12.06,10:36
Výdavky na auto si budete uplatňovat od dátumu, kedy ho začnete využívať v súvislosti s dosiahnutím zisku.
Ak auto tohto roku nebudede využívať na podnikanie, nie je potrebné ani zaplatiť daň z MV za tento rok.
victoria
04.12.06,10:55
Ak tento rok nebudeš zahŕňať výdavky spojené s automobilom do účtovníctva, nie je potrebné uhradiť cestnú daň.
kucu
04.12.06,17:14
Ďakujem za odpovede... :)