cyber
03.12.06,16:23
Potreboval by som poradit, v januari si chcem zalozit s.r.o. - jeden vlastnik. Potreboval by som poradit s uctovanim ZI. Ked som sa o tom bavil s mojou uctovnickou nevedela ako to ma urobit ak tych 200 000,- vobec nemam. Na tuto temu som tu nasiel dost rad aj tlaciv len to zaciatocne zauctovanie nie. Ma nejake obavy z toho, ze by jej na to prisla kontrola z DU. Vie mi niekto poradit co s tym?
Daska
03.12.06,15:30
Normalne je ze vacsina zacinajucich jednoosobovych sro nema tach 200 000,- a tvoju uctovnicku nemusi zaujimat ci ich mas alebo nie, jednoducho das vyhlasenie ako spravca vkladu ze si ich vlozil do pokladne a zauctujes 211/411 vklad 200 000,- ZI do pokladne
Daska
03.12.06,15:32
Este doplnim ze sme mali v SZ ze ZI bude vlozene pri podpise zmluvy a kopiu PPD sme mali s datumom podpisu prilozenu pri vyhlaseni spravcu vkladu
STRELEC
03.12.06,15:35
Potreboval by som poradit, v januari si chcem zalozit s.r.o. - jeden vlastnik. Potreboval by som poradit s uctovanim ZI. Ked som sa o tom bavil s mojou uctovnickou nevedela ako to ma urobit ak tych 200 000,- vobec nemam. Na tuto temu som tu nasiel dost rad aj tlaciv len to zaciatocne zauctovanie nie. Ma nejake obavy z toho, ze by jej na to prisla kontrola z DU. Vie mi niekto poradit co s tym?Teraz si zrejme SZČO, vedieš JU. Účtuje Tvoja účtovníčka v PU? Možno preto tá starostlivosť. To "začiatočné účtovanie" by mala byť jej starosť. Detaily ohľadom Sk snáď len vtedy, keby tá účtovníčka bola súčasne Tvojou manželkou.:)
Gido
03.12.06,20:35
Otázka ma trochu zarazila... to tu máme "riešiť" obchádzanie zákona alebo nebodaj poskytovať návod na trestnú činnosť? To už hádam nie...
Daska
03.12.06,20:49
Otázka ma trochu zarazila... to tu máme "riešiť" obchádzanie zákona alebo nebodaj poskytovať návod na trestnú činnosť? To už hádam nie...
Aka trestna cinnost???

Ked som zakladala sro tiez som tych 200 000,- nemala, ale postupne ako zacala sro pracovat a ja som musela kupovat majetok a ine veci do sro, majetok sro narastala teraz je v nej viac ako dost, prepac ale malo kto ma 200 000,- len tak ulozenych pod vankusom...
Gido
03.12.06,21:03
Ten správca vkladu má aj nejaké zákonné povinnosti a zodpovednosti... Ako to kto chce dodržiavať je osobná vec, ale nemyslím si, že je správne radiť sa o tom a ešte takto verejne! A o tej trestnej činnosti možno inokedy.
Daska
03.12.06,21:10
O tej trestnej cinnosti mi mozes ces ss ak mas zaujem debatovat, ja som ho nenavadzala, len som konstatovala holu skutocnost,
Zakladala som vlastnu sro, bola som si sama sebe spravcom vkladu, a nik nekontroloval ci tie peniaze fyzicky mam alebo nie. Keby chcel teraz niekto skontrolovat tak moze ... Vsetko je podla kostolneho poriadku
Gido
03.12.06,21:21
Myslím si, že aj nie všetci účtovníci sa chcú vyjadrovať k otázkam takéhoto charakteru a nie ešte právnici. Prepáčte, že som sa nechal do takejto diskusie zatiahnuť, ale na takéto príspevky už reagovať nebudem!
Danila
04.12.06,08:50
Opakovane musím súhlasiť so všetkými príspevkami od Gida v tejto téme. Takto zadaná otázka tu už v minulosti bola a vyjadrila som sa podobne. Žiaľ, dopadla som presne tak isto pochopená. Či sa nám to páči, alebo nie, je v úplnom rozpore s Etiketou Porady. A navyše, nemusím byť právnikom, aby som pochopila, že nemať 200 000.- a potvrdiť ich príjem a podmienku založenia s.r.o. je minimálne podvod. Z hľadiska právneho. A drzosť najhrubšieho zrna z hľadiska ľudského. O tomto určiete nie je, minimálne nemalo by byť odborné poradenstvo na Porade. Gidove názory sú prínosom, ale za týchto podmienok nám ich len veľmi ťažko bude poskytovať. A to nie je celkom v poriadku.
cyber
04.12.06,15:17
Ďakujem všetkým za poradenie (Daska, Strelec), čo sa týka príspevkov od Gida, ide o to, že nemám v pláne nejako obchádzať zákony, to nie.Určite som to nemyslel, že celých 200 tis. bude zaúčtovaných 211/411, časť bude splatená ako nepeňažný vklad. Dnes naozaj mat len tak 200 000 niekde pod vankusom, to ma asi malokto a tiez si zvazim ci budem SZCO alebo s.r.o. ak zvazim oblast mojho podnikania, je rozdiel ak rucim obmedzene alebo celym svojim majetkom, velmi rychlo by som mohol prist o vsetko. Poviem to z vlastnej skusenosti, ze dnesne s.r.o aj a.s. pouzivaju take tahy a robia to za pomoci pravnikov,su to naozaj tazke obchadzania zakonov. Takze o tej serioznosti by sa dalo vela hovorit. Ja som zacal podnikat ako SZCO, nemal som tych 200 000 ale realita je taka, ze musim prejst na s.r.o.
Johanka
04.12.06,15:59
Súhlasím, prax je všelijaká, ale Gido a spol. svoje pripomienky k Tvojej otázke vyjadrili na základe bodu 14 Etikety Porady:
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

Nakoľko si na Porade nový člen, prečítaj si Etiketu, aby nevznikali nedorozumenia. Otázku treba zadať jasne a pokiaľ je to možné, s úplnými informáciami. Keď napíšeš , že chceš ZI účtovať 211/411, nikoho nenapadne, že časť vkladu bude nepeňažný ... ;)
dracik17
04.12.06,16:01
Neviem či som tu správne, ale tiež rozmýšlam o založení s.r.o. popísalo sa tu veľa o jej výhodách. Zaujali ma Gidove pripomienky, tak by som sa rada opytala aj ja ako to je so ZI? Planujem že, preradim do majetku auto, počítač a jeho príslušenstvo, tiež aj zariadenie kancelárie. Možem toto považovať za nepeňažný vklad a ako to účtovať, tiež bude niečo na bankovom účte a pokladnici. Ako to hodí čo určite bude 200 000 je to v poriadku? Nerada by som sa dostala do nejakych problemov. Radsej sa opytam. Dakujem za všetky rady a pripomienky.
Johanka
04.12.06,16:08
dugy
15.12.06,15:40
suhlasim s danilou, prax je presne taka ako uvadza, a Gido ci sa ti to paci alebo nie dokonca aj pravnici pri zakladani s.r.o. - ciek radia svojim klientom, ze tie peniaze fyzicky hned na zaciatku podnikania vobec nemusia mat.
misomiso
20.12.06,21:23
Chapem, ze nie kazdy kto sa chce pustit do nejakeho podnikania ma dnes na Slovensku pod vankusom miliony. Otazka ale stoji tak, ze dnes vacsinou 200 tis nestaci na rozbehnutie akejkolvek podnikatelskej cinnosti - predovsetkym myslim s.r.o. Viem si predstavit skor zivnostnika, ktory ma takyto zakladny kapital ale s.r.o.? Skratka - iba by ma zaujimalo, v com chce dotycny podnikat, ze to dokaze bez penazi a iba so s.r.o. na papieri.