emily
14.12.04,17:57
Má niekto skúsenosti s účtovaním predaja kníh na komis a DPH ako, kedy uplatňovať..... Ideme sa stať platcom DPH od 1.1.2005 a neviem čo s komisom.
emily
15.12.04,07:35
Neverím, že nikto z Vás nemá na sklade tovar na komis..........
katika
15.12.04,12:29
A ako ti dávajú tovar na komis, spolu s faktúrou? Lebo nám dávajú faktúru a potom na nepredané kusy vystavia dobropis. A DPH si uplatňujem z faktúry.
emily
17.12.04,08:17
katika prehliadla som Tvoju otázku (prepáč). Dnes som chcela svoju zopakovať do tretice a objavila som Ťa.
Takže, dajú do knihkupectva knihy a tie tam ležia, kým sa nepredajú. Knihy sú prijaté cez dodací list. A v nejakých časových obdobiach (asi pre každé vydavateľstvo individuálne) predavačka pošle zoznam predaných kníh a oni vystavia faktúru. Predaj ide do výnosov. A keď mám fa, účtujem ju do nákladov.
katika
17.12.04,13:33
Emily, nám tiež jedna firma dáva na dodací list a na konci mesiaca spočítame kolko sme predali a na tú sumu nám vystavia faktúru, takže je to vždy vrámci jedného mesiaca. Nemám skúsenosti s tým ak to je viac mesiacov, ale vždy máš na faktúre dátum dodania tovaru, služby, tak by som sa riadila podľa toho.