ninai
04.12.06,06:35
Známy sa asi dostane do nepríjemnej situácie. Rozvod.
Je 100 % vlastníkom a jediným spoločníkom v s.r.o-čke a okrem toho podniká aj ako fyzická osoba.
Pokiaľ viem, tak s manželkou nemajú žiadnu zmluvu upravujúcu ich majetok, tak ho zaujíma, ako by sa delil firemný majetok po rozvode. Všetko napoly v rámci BSM, aj keď s firmami nemá nič spoločné (iba úžitok)?
ninai
04.12.06,06:53
Nemá nikto odbornú radu?
Barbara
04.12.06,07:09
Nemá nikto odbornú radu?

nakoľko až takú odbornú radu Ti nemôžem, teda neviem dať, tak aspoň takto Ti dúfam - pomôžem . klik sem:
bezpodielové
Fany
04.12.06,07:40
Pokiaľ nemajú vysporiadané BSM potom podľa mňa v SZČO majetok sa delí aj na manželku. V sro je to trochu iné. Tam má on svoj podiel. Pokiaľ sro-čku predá, príjem je jeho príjmom, ale keďže nemajú nič vysporiadané, aj tento by podľa môjho názoru išiel napoly.
Veľakrát je to nespravodlivé a rozvodové situácie sú naozaj nepríjemné, ale to, že mohol takto podnikať, nemá na tom svoje dielo aj manželka? Trebárs len v tom, že napr. vychovala deti, starala sa o domácnosť... kým on sa mohol venovať firme. Predsa každý robil niečo. A ak ona nerobila naozaj "nič", on sa stíhal riadne starať o rodinu? Potom to mali riešiť skôr. Teraz to už musí brať tak, ako to je.
Veľa chlapov ani nechce, aby sa žena angažovala, alebo dokonca chcú, aby bola doma a starala sa o domácnosť. Ale potom ju nemôžu chcieť vydediť. Ak sa napr. kúpi nový televízor, nemožno povedať, že je jeho, lebo išiel z jeho platu. Sú spoločná domácnosť a ako si to zabehali, ako financujú, akú majú delbu práce, je ich vec. Právne však majú nárok rovnaký. Je to môj názor.
ervinkovacs
06.03.10,06:12
Zdravím všetkých poradákov.Mám podobný problem a hľadám odpoveď.Som 4 roky rozvedený živnostník.Na rozvodovom konaní bolo preukázane že z bývalou sme spolu nehospodárili od roku 1996.Minulý rok bývalá manželka podala na súd žiadosť o vysporiadanie BSM.Máme byt odkúpeny v roku 2004,žijem tam ja a dospelá najmladšia dcera.Aj všetky náklady ohladne bytu platím ja.Bývalá manželka žiada finančnú hotovosť(600 000 sk) za byt a polovičku hodnoty z predajne ktorú prevádzkujem od roku 2000.Chcem sa opýtat,vedel by mi niekto povedať na čo má nárok bývalá manželka? za odpoveď alebo radu dopredu dakujem.