danka21
04.12.06,07:42
Chem sa opýtať, či zamestnanec, ktorý odpracoval prácu nadčas, a bude si miesto toho čerpať len náhradné voľno, má nárok za túto prácu nadčas aj na stravný lístok. Jedná sa o celé dva dni. A ak áno na aký predpis sa môžem odvolať. Ďakujem
Tweety
04.12.06,06:56
Chem sa opýtať, či zamestnanec, ktorý odpracoval prácu nadčas, a bude si miesto toho čerpať len náhradné voľno, má nárok za túto prácu nadčas aj na stravný lístok. Jedná sa o celé dva dni. A ak áno na aký predpis sa môžem odvolať. Ďakujem
§ 152 odst.2.ZP.
Chobot
04.12.06,07:17
Chem sa opýtať, či zamestnanec, ktorý odpracoval prácu nadčas, a bude si miesto toho čerpať len náhradné voľno, má nárok za túto prácu nadčas aj na stravný lístok. Jedná sa o celé dva dni. A ak áno na aký predpis sa môžem odvolať. Ďakujem

Zo zákona nemá nárok na stravné lístky, ak čerpá náhradné voľno. Nárok má len za odpracované dni v zmysle uvedeného paragrafu.
Jozef Mihál
04.12.06,07:21
Nesúhlas. V § 152 Zákonníka práce k danému problému nájdeme vecne príslušné len tieto dve vety:

"Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla."
Chobot
04.12.06,07:34
Nesúhlas. V § 152 Zákonníka práce k danému problému nájdeme vecne príslušné len tieto dve vety:

"Na účely stravovania sa za pracovnú zmenu považuje výkon práce dlhší ako štyri hodiny. Ak pracovná zmena trvá viac ako 11 hodín, zamestnávateľ môže zabezpečiť poskytnutie ďalšieho teplého hlavného jedla."

Veď to som napísal, že nárok má len za dni, kedy pracoval. Koľko lístkov, to závisí od doby, kotrú odpraoval. Musí dostať aspoň 1 lístok, ak pracuje viac ako 11 hodín, tak môže aj druhý, ale nárokovať si to nemôže. Je to na rozhodnutí zamestnávateľa.

Ak si čerpá NV, tak nepracuje a za ten deň lístok nedostane.
Jozef Mihál
04.12.06,07:54
Ok, ja len aby zadávateľka otázky správne pochopila že:

1. Nárok na stravný lístok má zamestnanec ak odpracuje smenu v trvaní aspoň 4 hodín.
2. Ak odpracuje 8-11 hodín, nemá nárok na druhý stravný lístok, bez ohľadu na to či za takýto nadčas bude čerpať NV alebo nie.
3. Ak odpracuje 11 a viac hodín, zamestnávateľ mu môže (ale nemusí) dať druhý stravný lístok a znova bez ohľadu na to či za takýto nadčas bude čerpať NV alebo nie.
bui
10.09.07,15:02
a ak som uz za dni nahradneho volna stravne listky dala, nezostava mi nic ine len preuctovat 55 perc. z poskytnutych stravnych listkov do nedanovych nakladov?

Za pracu nadcas nad 11 hodin som stravne listky neposkytla..
liba2
11.09.07,03:49
a ak som uz za dni nahradneho volna stravne listky dala, nezostava mi nic ine len preuctovat 55 perc. z poskytnutych stravnych listkov do nedanovych nakladov?

Za pracu nadcas nad 11 hodin som stravne listky neposkytla..

http://www.porada.sk/527216-post10.html
bui
12.09.07,13:05
ta linka ma nasmerovala do mojho prispevku..:o
liba2
13.09.07,02:20
ta linka ma nasmerovala do mojho prispevku..:o
Správne. Chcela som poukázať na to, že táto otázka sa rieši v 2 rôznych témach a v jednej z nich je vyjadrené riešenie.