lepa
04.12.06,09:11
Ahojte,

potrebovala by som poradit ohladne tovaru nadobudnuteho z EU, u ktoreho sa zistili zavady a po prerokovani so zahranicnym dodavatelom mu nemame tento chybny tovar vratit spet ale zlikvidovat resp. odpredat. Este aby som nezabudla, dodavat. nam vystavil doklad podobny dobropisu, na ktorom je uvedeny c.faktury ku ktorej sa dobropis vztahuje.
doslu fa z EU mam zauctovanu na 132xxx/321xxx+samozdanenie.

Ako mam zauctovat dobropis resp. zlikvidaciu t tovaru ako by ste postupovali ?

Dakujem vopred za odpovede
renatan
04.12.06,09:35
Ja takéto dobropisy zo zahraničia nahrávam normálne ako tuzemské a likvidujem interným dokladom s pomocou účtu 395xxx :
FA 132/321
Dobropis 321/132
Int. doklad 321/395
395/321
Sú tam samozrejme aj nejaké kurzové rozdiely pri úhrade.

A keď viem dopredu, že dostanem dobropis, nenahrávam to ani na sklad 132, ale do nákladov 501 a potom na dobropise mám 321/501, aby som to nemusela zbytočne naskladňovať a vyskladňovať.
A samozdanenie som potom dávala mínusom.
martinez
04.12.06,12:59
Ja takéto dobropisy zo zahraničia nahrávam normálne ako tuzemské a likvidujem interným dokladom s pomocou účtu 395xxx :
FA 132/321
Dobropis 321/132
Int. doklad 321/395
395/321
Sú tam samozrejme aj nejaké kurzové rozdiely pri úhrade.

A keď viem dopredu, že dostanem dobropis, nenahrávam to ani na sklad 132, ale do nákladov 501 a potom na dobropise mám 321/501, aby som to nemusela zbytočne naskladňovať a vyskladňovať.
A samozdanenie som potom dávala mínusom.

Ja nerozumiem, naco uctovat o internom doklade.. ak je dobropisovana suma vo valute zhodna s povodnou valutovou sumou, 132 a 321 po zuctovani kurzovych rozdielov vypadnu. Urci sa likvidacna komisia, uvedie sa preukazny sposob likvidacie, tovar sa zlikviduje, spise sa zaznam o likvidacii a zalozi sa. Nevidim dovod na dodatocne uctovne zapisy.
renatan
04.12.06,13:05
Ja nerozumiem, naco uctovat o internom doklade.. ak je dobropisovana suma vo valute zhodna s povodnou valutovou sumou, 132 a 321 po zuctovani kurzovych rozdielov vypadnu. Urci sa likvidacna komisia, uvedie sa preukazny sposob likvidacie, tovar sa zlikviduje, spise sa zaznam o likvidacii a zalozi sa. Nevidim dovod na dodatocne uctovne zapisy.

Dá sa aj tak, ako vravíš, len ja účtujem v Pohode a potrebujem si faktúru a dobropis zlikvidovať interným dokladom, ináč budem mať likvidáciu bez väzby a nezúčtovalo by sa mi to.To záleží od softu.