Tom1
04.12.06,08:22
Dobry den, prosim poradte mi. Zamestnanec bol od 1.9.2006 do 27.11.2006 na PN. Dna 27.11.2006 sa s nim ukoncil prac.pomer dohodou. Dostal odmenu vo vyske 100000Sk a preplatila sa mu nevybrata dovolenka 30000Sk.
Ake odvody je potrebne platit? Len na ZP a na UP?
Dakujem.
Jozef Mihál
04.12.06,07:28
Jozef Mihál
04.12.06,07:29
Tom1
04.12.06,07:38
Dakujem,takze zaplatim len urazove poistenie z VZ 130000Sk a zdravotne poistenie z VZ 47475Sk. Je to tak?
Tu netrvalo obdobie poistenie nem.,doch. a v nezam. ani jeden den v mesiaci,preto krati aj max.VZ do RFS na 0.
Jozef Mihál
04.12.06,07:48
Správne.

Zamestnanec i vy si ale musíte ešte uvedomiť, že za rok 2006 bude sa musieť urobiť ročné zúčtovanie poistného a tam sa do celoročného vym.základu započíta celých 130000 Sk - reálne hrozí vysoký nedoplatok.
bui
30.10.07,21:16
neviem kde robim chybu no ked kliknem na odporucanu linku od.p. Mihala napr. aj v tejto teme, tak sa mi otvori stranka, kde je napisana otazka temy, no nie je tam odpoved ale oznam ze :Objednajte si pristup do encyklopedie este dnes,tu...
a ked kliknem na to tu, tak sa mi otvori okno s hlaskou Podľa našich údajov ste sa už registrovali pod užívateľským menom bui. Ak ste zabudli heslo, kliknite tu. Ak chcete meniť svoj profil, kliknite tu.....
kde robim chybu, ako sa mozem dopracovat k odpovedi na otazku, ku ktorej smerovala linka?mam niekde nieco zle nastavene?
Marína
31.10.07,04:47
mimotemy bui, uvedené linky sú z drak-a. Ty ho nemáš predplateného. Odpoveď p. Mihála je ešte z 12/2006 a Tom1 si ju v tom čase mohol pozrieť, pretože určité uvádzacie obdobie bol drak "otvorený".
bui
03.11.07,21:11
mimotemyved, ano, to mi je jasne, ze si musim najprv zakupit DRAK-a az potom budem mat narok na precitanie odpovedi na otazky...
ale bolo tam vyslovene
Objednajte si pristup do encyklopedie este dnes,tu...
a pisem este raz...
a ked kliknem na to tu,..teda chcem sa pozriet co vsetko obnasa to objednanie si encyklopedie... tak sa mi otvori okno s hlaskou Podľa našich údajov ste sa už registrovali pod užívateľským menom bui. Ak ste zabudli heslo, kliknite tu. Ak chcete meniť svoj profil, kliknite tu.....

Teda mne nebolo jasne, preco ked by som si chcela objednat pristup do encyklopedie,..teda kliknem na to TU... tak ma to nepusti a vypise mi hore uvedenu hlasku...:rolleyes:
KEJKA
03.11.07,21:24
a tvrdíš že si sa neregistroval-a?
alebo nezaplatil-a?
VTerezka
04.12.07,21:08
Dobrý večer ľudkovia,

mám k Vám prosbu. Mám zamestnanca. Je PN od 21.10.2007. Telefonicky zo Sociálnej poisťovne som sa dozvedela, že si požiadal o invalidný dôchodok a zároveň mi začali posielať z poisťovne také veselé rukou písané papieriky, čo im mám za doklady poposielať. (je samozrejmé, že PN a potvrdenie o príjme k PN je už odovzdané). Spôsob komunikácie SP teraz neriešim, to len na okraj:).
Pracovník má PP na dobu určitú do 31.12.2007. Predpokladám, že v tom období bude ešte stále PN. Pracovný pomer skončí a ja mu aj pri trvaní vystavím všetky výstupné dokumenty a pracovný pomer skončí - je tak ?
PN mu bude aj naďalej vyplácaná SP do tej doby, než mu bude (alebo nebude) priznaný invalidný dôchodok.

Pracovník sa tvári,že jeho PP nekončí a predpokladá, že nastúpi do práce aj po priznaní invalidného dôchodku.
Moja otázka znie : Ak pracovníka po ukončení jeho PN a aj po skončení terajšieho pracovného pomeru znovu zamestnám, teda po 01.01.2008, počkám si na oznámenie o invalidnom dôchodku zo SP, počkám si na výšku jeho %-ta. Zároveň by som si mala vyžiadať zrejme aj činnosti,ktoré má pri práci zakázané ? Mala by som potom prehodnotiť aj výšku jeho odvodov do SP a ZP ?
A na záver - v prípade, že by som bola nespokojná s výkonom tohto zamestnanca (porušenie prac.disciplíny v súvislosti s alkoholom) je nutné pri ukončení pracovného pomeru s invalidným dôchodcom žiadať o prehodnotenie Úrad práce SVaR ? Alebo sa súhlas ÚP SVaR žiada iba v prípade, keď som na zamestnanie invalidného zametnanca prijala príspevok ?

Ďakujem a želám veľa úspechov v práci ;)
ajobs
04.12.07,22:07
Dobrý večer ľudkovia,

mám k Vám prosbu. Mám zamestnanca. Je PN od 21.10.2007. Telefonicky zo Sociálnej poisťovne som sa dozvedela, že si požiadal o invalidný dôchodok a zároveň mi začali posielať z poisťovne také veselé rukou písané papieriky, čo im mám za doklady poposielať. (je samozrejmé, že PN a potvrdenie o príjme k PN je už odovzdané). Spôsob komunikácie SP teraz neriešim, to len na okraj:).
Pracovník má PP na dobu určitú do 31.12.2007. Predpokladám, že v tom období bude ešte stále PN. Pracovný pomer skončí a ja mu aj pri trvaní vystavím všetky výstupné dokumenty a pracovný pomer skončí - je tak ?
PN mu bude aj naďalej vyplácaná SP do tej doby, než mu bude (alebo nebude) priznaný invalidný dôchodok.

Pracovník sa tvári,že jeho PP nekončí a predpokladá, že nastúpi do práce aj po priznaní invalidného dôchodku.
Moja otázka znie : Ak pracovníka po ukončení jeho PN a aj po skončení terajšieho pracovného pomeru znovu zamestnám, teda po 01.01.2008, počkám si na oznámenie o invalidnom dôchodku zo SP, počkám si na výšku jeho %-ta. Zároveň by som si mala vyžiadať zrejme aj činnosti,ktoré má pri práci zakázané ? Mala by som potom prehodnotiť aj výšku jeho odvodov do SP a ZP ?
A na záver - v prípade, že by som bola nespokojná s výkonom tohto zamestnanca (porušenie prac.disciplíny v súvislosti s alkoholom) je nutné pri ukončení pracovného pomeru s invalidným dôchodcom žiadať o prehodnotenie Úrad práce SVaR ? Alebo sa súhlas ÚP SVaR žiada iba v prípade, keď som na zamestnanie invalidného zametnanca prijala príspevok ?

Ďakujem a želám veľa úspechov v práci ;)

Pracovný pomer dohodnutý na určitý čas končí uplynutím tejto doby ( § 71 ZP ). Takže tomuto zamestnancovi skončí PP 31.12.2007. Treba mu to iba oznámiť.
STRELEC
05.12.07,05:30
[quote=VTerezka;583833]....
Pracovník má PP na dobu určitú do 31.12.2007. Predpokladám, že v tom období bude ešte stále PN. Pracovný pomer skončí a ja mu aj pri trvaní vystavím všetky výstupné dokumenty a pracovný pomer skončí - je tak ?
PN mu bude aj naďalej vyplácaná SP do tej doby, než mu bude (alebo nebude) priznaný invalidný dôchodok.

Pracovník sa tvári,že jeho PP nekončí a predpokladá, že nastúpi do práce aj po priznaní invalidného dôchodku. To predpokladáte asi obaja. Veď aj Ty v podstate uvažuješ o novom pracovnom pomere. Ja by som asi nechal pokračovať doterajší PP a vyhol by som sa administratíve. Pokiaľ ale chceš mať páku na zamestnanca z titulu jeho slabosti ohľadom alkoholu, zvážil by som použitie spôsobu, ktorý je tak trochu nad rámec ZP. Dal by som mu podmienku: PP pokračuje ďalej , ale podpíše mi bianko dohodu o UPP bez uvádzania dôvodu. Jej použitie by bolo na Tebe a len v jednom prípade - alkohol. Možno by takýto damoklov meč pomohol.
Moja otázka znie : Ak pracovníka po ukončení jeho PN a aj po skončení terajšieho pracovného pomeru znovu zamestnám, teda po 01.01.2008, počkám si na oznámenie o invalidnom dôchodku zo SP, počkám si na výšku jeho %-ta. Zároveň by som si mala vyžiadať zrejme aj činnosti,ktoré má pri práci zakázané ? Mala by som potom prehodnotiť aj výšku jeho odvodov do SP a ZP ? Po obdržaní rozhodnutia o priznaní inv. dôchodku so spätnou opravou fondov.
A na záver - v prípade, že by som bola nespokojná s výkonom tohto zamestnanca (porušenie prac.disciplíny v súvislosti s alkoholom) je nutné pri ukončení pracovného pomeru s invalidným dôchodcom žiadať o prehodnotenie Úrad práce SVaR ? Áno, nie však pri dohode o UPP. Len pri výpovedi. Alebo sa súhlas ÚP SVaR žiada iba v prípade, keď som na zamestnanie invalidného zametnanca prijala príspevok ? Aj bez príspevku ÚP. ... quote]
VTerezka
05.12.07,10:54
Ešte raz veľmi pekne ďakujem za odpovede. Ten nápad o bianco dohode je úžasný nápad. Díky moc.