Tica
04.12.06,08:30
Prosím Vás, poraďte mi, či pri písomnej výtke zamestnancovi za porušenie pracovnej disciplíny sa môžem odvolať aj na nejaký paragraf. V zákonníku práce som nič nenašla. Kde mám ešte hľadať?
Dík za radu
dana9
04.12.06,07:33
Prosím Vás, poraďte mi, či pri písomnej výtke zamestnancovi za porušenie pracovnej disciplíny sa môžem odvolať aj na nejaký paragraf. V zákonníku práce som nič nenašla. Kde mám ešte hľadať?
Dík za radu

§ 63 ods. 1písm.d), prípadne písm. e), treba na tieto ustanovenia v upozornení na porušenie PP poukázať, tiež by ste ho mali upozorniť na možnosť skončenia PP výpoveďou, inak ju nebudete môcť uplatniť.


Tiež tam môžete uviesť, že porušil niekotrú zo svojich zákonný povinností ustanovenú v § 81 ZP a dôkladne jeho konanie vo výčitje opíšte.

dana:)
Nikolic
18.09.09,11:41
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť ako má byť formulovaná výtka pre zamestnanca? Dakujem
Chobot
18.09.09,20:50
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť ako má byť formulovaná výtka pre zamestnanca? Dakujem


Treba použiť fantáziu a tvorivú myseľ. Po oslovení zamestnanca popíšeš skutkový stav porušenia prac. disciplíny a následne vyvodíš z toho dôsledky a uvedieš, aký druh trestu za to mu udeľuješ - v tomto prípade pokarhanie.
Andyke
18.09.09,20:57