manga
04.12.06,09:12
pekny den vsetkym.. prosim poradte mi: mozem zo SF dat prispevok na stravovanie ale tak, ze dam presny pridel na 1ks listka za nejake obdobie na kazdeho zamnca a potom mu to vyplatim v hotovosti ??!! ako prispevok na stravovanie ... alebo to v tomto pripade musim aj zdanit ??!! aj ked to je presne urcene ako prispevok na stravovanie ??!!!
Tweety
04.12.06,08:14
pekny den vsetkym.. prosim poradte mi: mozem zo SF dat prispevok na stravovanie ale tak, ze dam presny pridel na 1ks listka za nejake obdobie na kazdeho zamnca a potom mu to vyplatim v hotovosti ??!! ako prispevok na stravovanie ... alebo to v tomto pripade musim aj zdanit ??!! aj ked to je presne urcene ako prispevok na stravovanie ??!!!
Áno, podlieha to zdaneniu.
manga
04.12.06,08:16
no fajn... a ako by som to mohla spatne vyriesit ??!!!!! :mee:
Tweety
04.12.06,08:17
no fajn... a ako by som to mohla spatne vyriesit ??!!!!! :mee:Ak si to takto riešila, teda príspevkom, tak už iba dodaniť zamestnancom.
Paula
04.12.06,08:51
Alebo, ak si ešte nepoužila ako prísp. na stravovanie soc. fond, pri najbližšej výplate ho použi na celú sumu , ktorú by inak platil zamestnanec. (Alebo na časť, to závisí od výšky tvorby SF.)
drobeceva
22.01.07,06:46
Moja kolegyňa, výrobná účtovníčka, Vás prosí o radu.
- je povinnosť mať otvorený účet na soc.fond?
- príplatok na stravné lístky zo soc.fondu sú zdaniteľným príjmom?

Vopred za ňu ďakujem.
Tweety
22.01.07,06:47
Moja kolegyňa, výrobná účtovníčka, Vás prosí o radu.
- je povinnosť mať otvorený účet na soc.fond?
- príplatok na stravné lístky zo soc.fondu sú zdaniteľným príjmom?

Vopred za ňu ďakujem.
Ak má na mysli účet v banke, tak nemusí mať. SF účtujeme cez súvahový účet 472. Prídel na stravný lístok zo SF nie je zdanit. príjmom.
Paula
22.01.07,06:48
Moja kolegyňa, výrobná účtovníčka, Vás prosí o radu.
- je povinnosť mať otvorený účet na soc.fond? nie je povinnosť
- príplatok na stravné lístky zo soc.fondu sú zdaniteľným príjmom?-nie

Vopred za ňu ďakujem.

odpoveď v modrom
marco04
27.01.07,18:10
Môžete mi napísať, aká by mala byť cena stravného lístu? 89Sk?
Paula
27.01.07,18:19
Nákupná cena nieje zákonom určená.
Lydka R
27.01.07,19:12
Môžete mi napísať, aká by mala byť cena stravného lístu? 89Sk?
Tak ako odpovedala Paula, len doplním, že ak tie lístky budú drahšie tak si už zamestnávateľ nebude môcť dať do nákladov celých 55% z ceny lístka. Môže dať max 55% z 89 Sk, t.j.48,95 Sk