xgusto
04.12.06,09:39
Vážení kolegovia, prajem pekný deň. Táto téma bola už pravdepodobne diskutovaná.
Mám v stave pracujúcich starobných dôchodcov. Neplatia zdravotné poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí. Nie je mi jasné ako postupovať v prvých 10-tich dňoch, kedy sa PN prepláca náhradou. Moja otázka: a. Dôchodcovi počas PN nevyplatiť nič a dať mu ospr. neplatené voľno, alebo b. prvé tri dni 25% z VZ a sedem dní 55% VZ, alebo c. postupovať iným spôsobom. Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.
Tweety
04.12.06,08:43
Vážení kolegovia, prajem pekný deň. Táto téma bola už pravdepodobne diskutovaná.
Mám v stave pracujúcich starobných dôchodcov. Neplatia zdravotné poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí. Nie je mi jasné ako postupovať v prvých 10-tich dňoch, kedy sa PN prepláca náhradou. Moja otázka: a. Dôchodcovi počas PN nevyplatiť nič a dať mu ospr. neplatené voľno, alebo b. prvé tri dni 25% z VZ a sedem dní 55% VZ, alebo c. postupovať iným spôsobom. Za akúkoľvek odpoveď vopred ďakujem.
Náhrada za Pn im patrí, tak ako ostaným.
Marína
04.12.06,13:52
. Neplatia zdravotné nemocenské poistenie a z toho jasne vyplýva, že im poisťovňa v prípade PN nič nevyplatí.
Nie sú relevantné odvody ako platiteľa DNP. Náhradu mzdy za prvých 10 dní PN to neovplyvňuje.
Nutricia
04.12.06,13:58
Dochodca aj ked nie je platitelom na nemocenské poistenie má nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní PN.Na výpočet tejto náhrady sa použije pravdepodobný vymeriavací základ.