1sony
04.12.06,09:50
Potrebujem poradiť ohľadne stravných lístkov. Keď ráno prídem do prace normálne si odpracujem svoju pracovnú dobu (mam nárok na lístok) a večer musím isť s autom do zahraničia do 6 hodín. Za tu večernú cestu do zahraničia dostanem časť diéty (nemám nárok na stravný lístok za cely deň), lebo som dostal diéty. Prečo? Veď som cely deň bol na Slovensku a až večer som išiel mimo republiku. Ďakujem 1sony
Tweety
04.12.06,09:29
Potrebujem poradiť ohľadne stravných lístkov. Keď ráno prídem do prace normálne si odpracujem svoju pracovnú dobu (mam nárok na lístok) a večer musím isť s autom do zahraničia do 6 hodín. Za tu večernú cestu do zahraničia dostanem časť diéty (nemám nárok na stravný lístok za cely deň), lebo som dostal diéty. Prečo? Veď som cely deň bol na Slovensku a až večer som išiel mimo republiku. Ďakujem 1sonyAK si za deň odpracuješ smenu dlhšiu ako 4 hod. máš nárok na stravenkupodľa § 152 ZP.Za čas strávený na ZSC máš nárok na diéty, plus vreckové...podľa zákona o CN.
1sony
04.12.06,09:39
to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. 1sony
Mirka.V
04.12.06,11:29
ak má zamestanec uzavreté dva pracovné pomery ... môže dostať stravné lístky u oboch zamestnávateľov? (ak u oboch v daný deň odpracuje aspoň tých 5hodín?)
Tweety
04.12.06,11:31
ak má zamestanec uzavreté dva pracovné pomery ... môže dostať stravné lístky u oboch zamestnávateľov? (ak u oboch v daný deň odpracuje aspoň tých 5hodín?)
Áno, samozrejme má nárok z každého PP, t.j. od obidvoch zamestnávateľov, ak odpracuje viac ako 4 hod. za smenu.
Mirka.V
04.12.06,11:35
super :-) Ďakujem veľmo pekno :-)
1sony
04.12.06,12:32
to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?
Olgica
04.12.06,12:35
to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?
Za prac.zmenu dlhšiu ako 4hod. máš nárok na stravný lístok a za služobnú cestu iba diéty a vreckové.
Tweety
04.12.06,12:39
to znamená, že by som mal nárok na oboje, lístok aj diéty. A ked je to jeden zamestnavatel?
Odpoveď máš v príspevku č.2.
1sony
04.12.06,13:04
Ďakujem za info. 1sony
1sony
04.12.06,13:20
teraz som dohovoril s našou účtovníčkou a povedala, že keď to je súbeh a jeden zamestnávateľ, tak nemám nárok na oboje, na listok aj diéty.. Tak jej to povedali na DÚ
Tweety
04.12.06,13:21
teraz som dohovoril s našou účtovníčkou a povedala, že keď to je súbeh a jeden zamestnávateľ, tak nemám nárok na oboje, na listok aj diéty.. Tak jej to povedali na DÚ Je to nesprávny výklad DÚ. Iba vtedy to nemôže takbyť, ak by si neodpracoval za smenu viac ako 4 hodiny, vtedy by nebol nárok na stravenku, len na diéty za ZSC.
1sony
04.12.06,13:27
to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)
Gabi03
04.12.06,13:28
to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)

Cituješ mu zákon, v tomto prípade dva zákony :)
Tweety
04.12.06,13:29
to je fajn, tak kto to má vedieť keď nie oni. Ako potom mam môjmu zamestnávateľovi vysvetliť, že nato mám nárok :-)Skús § 152 ZP-stravovanie, a Zákon o Cestovných náhradach-diéty ZSC.
1sony
04.12.06,13:33
Tak som zvedavý čo vybavím, ďakujem všetkým, pekný deň. 1sony