muco
04.12.06,10:24
Vedeli by ste mi poradiť, či môžem uplatniť takýto postup?Momentálne som pn,chcem rozviazať pp dohodou k 15.12.2006 ešte počas pn, na druhý deň uzavrieť nový pp-taktiež počas pn-pár dní domaródovať...a niekoľko dní pred koncom tohto roka ukončiť pn a nastúpiť do práce...s tým že od januára idem na materskú-a tá by sa mi počítala z tohto posledného pp-s vyšším vz. Chcela by som vás poprosiť, či by ste mi to vedeli odsúhlasiť-či je to všetko podľa zákona o.k dakujem pekne
Gabi03
04.12.06,09:30
Neviem aký ZĽ ťa zamestná, keď prvé dni si ešte na PN. Vtedy by musel platiť prvých 10 dní náhradu príjmu a to si ešte nič neodrobila. :) Zrejme tu pôjde o čo najvyššie materské. Čo tak uzavrieť nový PP hneď po skončení PN?
dana9
04.12.06,09:33
Vedeli by ste mi poradiť, či môžem uplatniť takýto postup?Momentálne som pn,chcem rozviazať pp dohodou k 15.12.2006 ešte počas pn, na druhý deň uzavrieť nový pp-taktiež počas pn-pár dní domaródovať...a niekoľko dní pred koncom tohto roka ukončiť pn a nastúpiť do práce...s tým že od januára idem na materskú-a tá by sa mi počítala z tohto posledného pp-s vyšším vz. Chcela by som vás poprosiť, či by ste mi to vedeli odsúhlasiť-či je to všetko podľa zákona o.k dakujem pekne

Nuž, v podstate práceneschopnosť žiadnym spôsobom neovplyvňuje tvoju spôsobilosť na uzavretie dohody o skončení PP, prípadne danie výpovede. Rovnako môžeš v tej dobe uzavrieť pracovnú zmluvu.

Avšak, ako je uvedené v predchádzajúcom príspevku, praktická stránka tohto postupu je divná:confused: Tiež si daj pozor na to, že ak nový ZĽ zistí, že si od prvého dňa na PN, aby sa nerozhodol s tebou ukončiť PP v skúšobnej dobe, tam ťa PN neochráni.

dana:)
Evaman
04.12.06,09:42
Neviem aký ZĽ ťa zamestná, keď prvé dni si ešte na PN. Vtedy by musel platiť prvých 10 dní náhradu príjmu a to si ešte nič neodrobila. :) Zrejme tu pôjde o čo najvyššie materské. Čo tak uzavrieť nový PP hneď po skončení PN?

Ak "starý zamestnávateľ" zaplatí časť náhrady príjmu a následne na to je ukončenie pp, zbytok PN preplatí SP, pretože má na to zamestnanec nárok z dôvodu, že trvá ochranná doba. Aj keby bol znovu uzatvorený nový pp, zamestnanec nemá nárok na náhradu príjmu z tejto PN, pretože má nárok na výplatu nemocenských dávok.
mysimis
04.12.06,09:48
Skús prerušiť PN, ukončiť pracovný pomer, uzarieť nový PP a následne na to si dať vypísať novú PN.
Gabi03
04.12.06,09:50
Ak "starý zamestnávateľ" zaplatí časť náhrady príjmu a následne na to je ukončenie pp, zbytok PN preplatí SP, pretože má na to zamestnanec nárok z dôvodu, že trvá ochranná doba. Aj keby bol znovu uzatvorený nový pp, zamestnanec nemá nárok na náhradu príjmu z tejto PN, pretože má nárok na výplatu nemocenských dávok.

Súhlasím, na toto som zabudla.
Evaman
04.12.06,10:02
Ešte by som dodala, že pp môže byť uzatvorený aj počas PN, ale dôležité je , že v pz musí byť uvedený deň nástupu do práce, čiže - začiatok pp. A ak trva PN z predošlého vzťahu a deň ukončenia PN ešte nie je zrejmý , nie je teda ani zrejmý začiatok nového pp, prinajmenšom by bolo divné ak by si nejaký dátum uviedla proforma, ak PN bola pri uzatváraní nového pp jasne zrejmá.