Jana G.
04.12.06,11:23
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Spoločnosť má v smerniciach, že soc.fond budú používať aj na vzdelávanie zamestnancov. Dostali FA na školenie. Zamestnanca vyslali na jednodňové školenie a FA zaplatili zo soc. fondu. Podlieha toto zdaneniu t.j. zaplatí daň zamestnanec? Ja som presvedčená, že nie, lebo on tie peniaze fyzicky nedostal. Ďakujem za odpoveď.
sysula
04.12.06,10:31
Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Spoločnosť má v smerniciach, že soc.fond budú používať aj na vzdelávanie zamestnancov. Dostali FA na školenie. Zamestnanca vyslali na jednodňové školenie a FA zaplatili zo soc. fondu. Podlieha toto zdaneniu t.j. zaplatí daň zamestnanec? Ja som presvedčená, že nie, lebo on tie peniaze fyzicky nedostal. Ďakujem za odpoveď.

Myslim, ze aj to podlieha zdaneniu, lebo je to nepenazny prijem. Ak sa mylim, opravte ma.
Pekny den
Nutricia
04.12.06,10:38
Ja si myslím,že by sa to nemalo zamestnancom zdanovat nakolko podla §5odst.7písm.d zákona o DzP je nepenažný príspevok na použitie .... vzdelávacieho zariadenia ..... oslobodený od dane z príjmov.
ALDA
04.12.06,10:40
Vzdelávanie a školenie nie je to isté. Školenie je podľa mňa nákladom firmy .