12spidy
04.12.06,12:01
Dobrý deň,
chcel by som sa informovať o nedodržaní zmluvy. Agentúra pred vycestovaním do zahraničia uzavrela zmluvu na 5.5 eur/Hod. Na pracovisku v zahraničí som dostal 100eur a odpracoval som 50hod. Viete mi poradiť aké mám prava. Môžem žalovať agenúru a kde ju mám žalovať. Ďakujem za poradu.
STRELEC
04.12.06,20:28
Dobrý deň,
chcel by som sa informovať o nedodržaní zmluvy. Agentúra pred vycestovaním do zahraničia uzavrela zmluvu na 5.5 eur/Hod. Na pracovisku v zahraničí som dostal 100eur a odpracoval som 50hod. Viete mi poradiť aké mám prava. Môžem žalovať agenúru a kde ju mám žalovať. Ďakujem za poradu.
Dôležité je znenie zmluvy. Je možné, že v zmluve (zmluve o sprostredkovaní práce?) sú "zabudované" ochranné ustanovenia pre agentúru tak, aby agentúra vlastne ani nebola zodpovedná za skutočný zárobok. Stáva sa.
Nie je v zmluve dohodnuté napríklad, že zo zárobku si agentúra niečo "stiahne". Napríklad náklady na cestovné, ubytovné a pod.

Odhliadnúc od toho, mal by si si uplatniť voči agentúre nárok na úhradu rozdielu v dohodnutom a skutočnom zárobku.