Richard12
04.12.06,14:06
Kupil som auto (na leasing) a povodne som neplanoval, ze ho zapisem do uctovnictva (planoval som pausalne vydavky). Az teraz som si uvedomil, ze ako pre platcu DPH by to bolo pre mna vyhodne (moznost odpisu DPH za benzin a za ine naklady s autom spojene). Je vobec mozne podat na danovom urade prihlasku auta s datumom od 1.5 a zaplatit cestnu dan ?? Zaplatim nejake penale a pokutu ?? Mozem si pripadne odpisat zo zisku ciastku zaplatenu za auto a mesacny leasing s tym spojeny ?? Je to mozne urobit, aj ked na zmluve o kupe auta nie je uvedene moje DIČ ??
Tweety
04.12.06,13:13
Kupil som auto (na leasing) a povodne som neplanoval, ze ho zapisem do uctovnictva (planoval som pausalne vydavky). Az teraz som si uvedomil, ze ako pre platcu DPH by to bolo pre mna vyhodne (moznost odpisu DPH za benzin a za ine naklady s autom spojene). Je vobec mozne podat na danovom urade prihlasku auta s datumom od 1.5 a zaplatit cestnu dan ?? Zaplatim nejake penale a pokutu ?? Mozem si pripadne odpisat zo zisku ciastku zaplatenu za auto a mesacny leasing s tym spojeny ?? Je to mozne urobit, aj ked na zmluve o kupe auta nie je uvedene moje DIČ ??
Podáš DP k dani z MV( pod možnou pokutou za neskoré podanie). Splátky si môžeš uplatniť, aj iné s autom spojené náklady. Ak je to OA kateg. M1, nie je nárok na odpočet DPh z kúpy MV.
martina12
04.12.06,13:21
Ak to je OA kat. M1 -kde nie je nárok na odpočet DPH, bolo by vhodné zvážiť, či podať DP k dani z MV spätne - a uplatniť si cez dodatočné DP DPH (z PHM, servisu), alebo podať DP k dani z MV k dátumu, ku ktorému daňový úrad nevyrúbi pokutu za oneskorené podanie a uplaniť si DPH od toho dátumu. (z PHM, údržby za auto, servis)