finel
04.12.06,16:56
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit, ci odvody na zdravotne poistenie treba odvadzat aj z titulu SZCO, aj ako spolocnik-konatel,poberajuci mzdu. Firma odvadza odvody do ZP a SP za zamestnanca/konatela/ a ten isty clovek pracuje aj na zivnost, kde ma tiez povinnost platit poistne do ZP. Nie je to duplicita? Naozaj musim odvadzat odvody do ZP dvakrat bez ohladu na vysku prijmu?
mysimis
04.12.06,16:05
Naozaj musíš odvádzať do ZP poistné aj za SZČO aj za konateľa.
Evanka
04.12.06,16:07
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit, ci odvody na zdravotne poistenie treba odvadzat aj z titulu SZCO, aj ako spolocnik-konatel,poberajuci mzdu. Firma odvadza odvody do ZP a SP za zamestnanca/konatela/ a ten isty clovek pracuje aj na zivnost, kde ma tiez povinnost platit poistne do ZP. Nie je to duplicita? Naozaj musim odvadzat odvody do ZP dvakrat bez ohladu na vysku prijmu?
Ak je SZČO súčasne zamestnancom, nemusí platiť z titulu SZČO z minimálnej mzdy, ale platí preddavok vo výške, ktorá mu vyšla v ročnom zúčtovaní.
Zoltán Kovács
04.12.06,16:09
Dobry den,
vedel by mi, prosim, niekto poradit, ci odvody na zdravotne poistenie treba odvadzat aj z titulu SZCO, aj ako spolocnik-konatel,poberajuci mzdu. Firma odvadza odvody do ZP a SP za zamestnanca/konatela/ a ten isty clovek pracuje aj na zivnost, kde ma tiez povinnost platit poistne do ZP. Nie je to duplicita? Naozaj musim odvadzat odvody do ZP dvakrat bez ohladu na vysku prijmu?

Pri SZČO by si nemusel platiť odvody do ZP ak by preddavok na zdravotné poistenie vychádzalo nižšie ako 100,- Sk na mesiac, nakoľko z jedného titulu už má poistenie zaplatené. Ale ako píšeš pracuje aj na živnosť potom zrejme má aj príjmy, a preddavok na zdrav.poistenie mu vychádza viac ako 100,- Sk. V tom prípade smola treba platiť. AK SA MÝLIM OPRAVTE MA.