zizi100
04.12.06,18:29
Dobrý večer "poraďáci". Má niekto z Vás skúsenosti s neuznanou reklamáciou mobilu? Mobil sme reklamovali, že je nečitateľný displey. Teraz prišla odpoveď, že je to puknutý displey (vraj sa to môže stať aj keď je mobil vo vrecku a prudšie sa oprieme). Že neuznali reklamáciu s tým by som sa už aj zmierila, lebo medzitým som doslala nový mobil. Ale žiadajú od nás, aby sme zaplatili aj prepravné náklady a diagnostiku. FA je vyše 600,- Sk. Na reklamačnom protokole však je uvedené, že ak porucha nebude uznaná ako oprávnená záručná oprava, budú zákazníkovi fakturované náklady spojené s vybavovaním opravy v cene 300,- Sk. Čo s tým urobiť?
bryan
04.12.06,20:56
Hm, viac aspektov. Prvy zalezi od toho co bolo pisane v servisnom liste, teda podmienky servisu. Druhy je neprijemny v tom, ze aj ked mobil asi skonci v srote, stalo ta to koruny. Treti je v tom, ze aj servis ma dake naklady a z niecoho musia zit. Niekde uprostred bude pravda...dobre ukryta?
duficek
04.12.06,21:31
v prvom rade bolo treba si uvedomit, ci slo o reklamovatelnu vadu. naozaj bol ten displej necitatelny z toho dovodu co napisal servis? nepadol ten mobil, nemal sa ako poskodit?
ak islo o taku vadu, servis je v prave, na to sa zaruka nevztahuje.

ja som nastastie bez problemov vyreklamoval mobil "vecko" ked asi po roku pouzivania, som ho zatvoril a po otvoreni svietil displej uz iba na bielo. opravili to a zase slape
Velettka
05.12.06,08:38
svagrovi sa stalo, ze kupil mobil, prisiel domov, isiel skusit volat a nic nepocul, isiel naspat reklamovat, zobrali mu ho na reklamaciu a po msiaci mu ho vratili s tym, ze reklamaciu neuznali, lebo vraj bol telefon vytopeny ...... no co im mal na to povedal, vadil sa s nimi, vypisoval a ani tak nepochodil ....