scorpions
04.12.06,21:46
ahojte poraďáci.Vie mi niekto poradiť? Mám založenú s.r.o. a prišiel mi návrh zápisu do Registra obchodu SR ( 2185 Sk ) , návrh na zápis do Registra obchodu a živnosti ( 2499 Sk ) a návrh zápisu do elektonickej verzie Registra obchodu a živnosti ( 2299 Sk ). Musím toto všekto zaplatiť ? Je to povinné ? Ak áno , aké to má výhody? Za každý jeden príspevok vopred vďaka :) .
Daska
04.12.06,20:53
Myslim ze to nie je povinne, ale vyhody ci nevyhody ti povedat neviem
k.i.n.o.
04.12.06,21:01
Ahoj. Jednoznačne to nie je povinné. Je to "podnikateľská" činnosť firiem, ktoré za poplatok zverejnia tvoju firmu v ich databáze. A výhody? Poznáš tieto databázy? Už si si tam niečo vyhľadávala? A niekto z tvojich známych? Tak si odpovedz...
STRELEC
04.12.06,21:04
...Musím toto všekto zaplatiť ? Je to povinné ? Ak áno , aké to má výhody? ... .
Nie je to povinné zaplatiť. Je to bežná komerčná ponuka na reklamu. Srdia ma tieto spoločnosti, lebo už názvom sa snažia oklamať nové subjekty - že sa jedná akože o niečo "štátneho", "povinného". Väčšina nových subjektov má rovnaké otázky ako Ty. Poviem priamo svoj názor: je to pokus predať nanič reklamu + súčasne pokus zaviesť či oklamať možného kupujúceho.
Zváž sám potrebu ponúkanej reklamy pre svoje podnikanie.
scorpions
06.12.06,09:09
Ďakujem Vám všetkým za odpovede.Ušetrili ste mi pár koruniek.