reozo
04.12.06,22:26
Zdravim Vas, chcel by som doviest do SR tovar z 3 krajin za ucelom dalsieho predaja a neviem ako je to so znackou CE. Neviem ci to moze uviest vyrobca bez akejkolvek kontroly EU / na kazdom obale Cinskeho vyrobku to je/ , staci ked to uvedie vyrobca alebo to treba dat nejako homologizovat pre nas trh?
Diky!;)
Beata
04.12.06,23:54
Zdravim Vas, chcel by som doviest do SR tovar z 3 krajin za ucelom dalsieho predaja a neviem ako je to so znackou CE. Neviem ci to moze uviest vyrobca bez akejkolvek kontroly EU / na kazdom obale Cinskeho vyrobku to je/ , staci ked to uvedie vyrobca alebo to treba dat nejako homologizovat pre nas trh?
Diky!;)

Myslím si, že stačí ak Ti predloží výrobca podpísané "Vyhlásenie o zhode" na základe certifikátu zhody vydaného niektorou notifikovanou osobou (napríklad u stavebných výrobkov je to Technický a skúšobný ústav stavebný - TSUS).
Ak je výrobok označený značkou CE - označnie zhody, dá sa predpokladať, že bol vyrobený v súlade s európskymi normami, alebo spĺňa požiadavky minimálnej úrovne bezpečnosti a ochrany zdravia podľa európskych smerníc a je certifikovaný - certifikát zhody, teda má voľný prístup na trh.

To je môj názor. Snáď sa ešte niekto vyjadrí.
ata111
05.12.06,06:14
doplním ešte - je treba skúmať, či čínska alebo iná "notify body"- oprávnená osoba, má oprávnenie pre európsky trh. Ak dovezieš tovar bez tohto certifikátu, a dáš zn.CE sám na základe posúdenia našim cert.orgánom, preberáš zodpovednosť za kvalitu na seba.