sybila3
05.12.06,10:31
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako by som mala zaúčtovať vstupenku na výstavisko strojov? dík
Tweety
05.12.06,09:38
Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako by som mala zaúčtovať vstupenku na výstavisko strojov? dík 518AE- sú to služby.
renatan
05.12.06,11:45
Môžeš to dať aj na cesťák na 512 ako ostatné náklady. Ja to robím tak, lebo na výstavy cestujeme.
Džudi
08.12.06,18:55
Ja poprosím zamestnanec, konateľ, spoločník v jednoos. sro lekár cestuje na rôzne školenia, výcvik vo svojom odbore , má PPD na výcvik, hotelový účet, ale vystavené doklady na MUDr. Meno priezvisko môžem to dať ako náklad spoločnosti 527, ubytovanie 518 alebo cez cesťák ? Alebo preplatiť zamestnancovi a vtedy na aký účet ? Bloček z RP na parkovné na 518, auto je na lízing sro. Neviem si hlavne rady s tým že za ten odborný výcvik je len PPD aj to na meno doktora, totiž sú to dosť vysoké sumy a pravidelne sa opakujú, to aj platby do jazykovej školy AJ, mám len ústrižok o zaplatení z pošty a tiež na meno, totiž doktor aj tlmočí odbornú literatúru. Ďakujem
Velettka
08.12.06,18:57
ak je na vstupenke aj DPH mam narok na jej odpocet?
mysimis
08.12.06,19:01
áno máš nárok na odpočet DPH.
ondrejvla
08.12.06,20:22
Ja poprosím zamestnanec, konateľ, spoločník v jednoos. sro lekár cestuje na rôzne školenia, výcvik vo svojom odbore , má PPD na výcvik, hotelový účet, ale vystavené doklady na MUDr. Meno priezvisko môžem to dať ako náklad spoločnosti 527, ubytovanie 518 alebo cez cesťák ? Alebo preplatiť zamestnancovi a vtedy na aký účet ? Bloček z RP na parkovné na 518, auto je na lízing sro. Neviem si hlavne rady s tým že za ten odborný výcvik je len PPD aj to na meno doktora, totiž sú to dosť vysoké sumy a pravidelne sa opakujú, to aj platby do jazykovej školy AJ, mám len ústrižok o zaplatení z pošty a tiež na meno, totiž doktor aj tlmočí odbornú literatúru. Ďakujem

Pravdepodobne ( teda dúfam) máš vypracovnú smernicu o vedení účtovníctva, daj si tam postup, ako budeš zúčtovávať rôzne náklady pre lekára, tzn.semináre, školenia, kurzy AJ - ale všetko zdôvodni v smernici, prečo platíš kurzy AJ - zaiste účtuješ aj príjmy za preklady a pod. Ak máš len PPD určite je to ako daňový doklad, ak je tam číslo pokl.dokladu, alebo sa jedná o juxtu potvrdenky. Ubytovanie by som nedávala ako náklad spoločnosti cez iné účty, aj keď je tam meno lekára, veď bol predsa ubytovaný on a nie Ferko Mravček... - takže vypísať kompletne cestovný účet a všetky doklady týkajúce sa tejto pracovnej cesty priložiť k dokladu a až potom ich zaúčtovať ako náklad cez účet 512.
Džudi
11.12.06,16:34
Ďakujem už som myslela že sa nenájde nikto kto by napísal svoj názor. Do tej smernice si to doplním. Príjmy zatiaľ neboli ale kniha sa ešte len tlmočí, takže predpoklad v 2007. A ten učet 512 je najčistejšia robota. Príjemný večer.