Vivalavita
05.12.06,11:12
Chcem sa opýtať:
Neplánujete do témy "Zákony" pridať aj Postupy účtovania v JÚ /nakoľko sú rozne usmernenia, metodické pokyny a pod. aj pre JÚ/?
A vždy ich musím pracne vyhľadávať.
Ďakujem
Pavol_Kr
05.12.06,10:52
Podľa môjho by sa mohla aj tato téma zaradiť nie každý je fundovaný účtovník a mnoho krát sa dá aj v JU stretnúť s perličkami ktoré vedia vyrobiť naši slovenský podnikatelia. No a nie každý sa nevenuje JU mnohý prevažne PU.
Rád sa s Vami podelím ohľadné poznatkov len treba nastoliť problematiku.
renča1
05.12.06,10:55
Mne osobne tam chýba aj Občian.Zákonník, ale hlavne postupy v JÚ. Ťažko sa vyhľadávajú postupy v JÚ a zmeny cez google. Moc by pomôhlo to hodiť do ZÁKONOV.
Richard
05.12.06,11:01
Ok dobrý návrh, pripravujem aj ďalšie veci do Zákonov... napr. Sociálny fond .-)
Vivalavita
05.12.06,11:04
Podľa mojich skúseností už je tak JU vyšperkované, že je zložitejšie ako PU. Len sa "blbo" volá, vraj jednoduché :eek:

V téme "Zákony" sú postupy pre PU, bolo by super, keby tam boli aj Postupy pre JU
ata111
05.12.06,11:14
Máme tu taký veľmi šikovný skoro "laický" manuál na podvojné účtovníctvo "svokrina kuchyňa" a čosi také naša poraďáčka "ayya" uvažovala aj na JÚ. Len už som ju tu dlho nevidela, možno už tvorí.
Ayya, ozvi sa.
andrej_rv
05.12.06,17:20
Ok dobrý návrh, pripravujem aj ďalšie veci do Zákonov... napr. Sociálny fond .-)Richard, do "prípravy" by si mohol naplánovať aj online štatistický číselník kódov produkcie. A keby sa Ti v spolupráci so ŠU SR podarilo dať do užívania nejakú verziu s podrobnejším členením, bolo by to celkom super ;) . Nejaký ten majetok, podliehajúci zaradeniu do KP má asi každá firma...
Zoltán Kovács
05.12.06,17:33
Podľa mojich skúseností už je tak JU vyšperkované, že je zložitejšie ako PU. Len sa "blbo" volá, vraj jednoduché :eek:

V téme "Zákony" sú postupy pre PU, bolo by super, keby tam boli aj Postupy pre JU

Na začiatok tu prilepím súbor Postupy pre JU.



Ďakujem Richard za upozornenie. Prehliadol som neaktuálnosť, preto sťahujem prílohu.
Richard
06.12.06,08:32
smith tie postupy radšej stiahni pretože sú dva roky staré a neaktulizované ...
Zoltán Kovács
06.12.06,08:43
Pripájam link na MF SR, kde sú všetky postupy účtovania

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4512
Richard
06.12.06,08:52
Na Porade budú tieto postupy zapracované a farebne označené jednotlivé zmeny už čoskoro, takže trochu trpezlivosti .-)
Richard
06.12.06,08:57
Richard, do "prípravy" by si mohol naplánovať aj online štatistický číselník kódov produkcie. A keby sa Ti v spolupráci so ŠU SR podarilo dať do užívania nejakú verziu s podrobnejším členením, bolo by to celkom super ;) . Nejaký ten majetok, podliehajúci zaradeniu do KP má asi každá firma...

xixi asi pred mesiacom som nad tým uvažoval, skoro som to tu aj dal ale chcel som to urobiť tak aby to bolo aj použiteľné, čiže som uvažoval ako to spraviť tak aby sa v tom dalo pekne vyhľadávať .-)
Má to dosť nepravidelnú štruktúru a jednotlivé vetvy v rácmi stromu sú "nerovnaké" ... tak som to odložil že to ešte celé premyslím. Bude s tým ale trochu práce aby som to tu zavesil.

A tá spolupráca so ŠU... hmm to asi skôr urobím sám akoby som sa s nimi dohodol (predpokladám)...