monyka
05.12.06,14:47
má nárok zamestnanec na stravný lístok, ked sa zúčastnil celodenného saminára? alebo sa to berie ako pracovná cesta a má nárok na plných 89,- Sk? a pri mzdách sa to ako uvádza?
Dakujem Vám pekne.
Evaman
05.12.06,13:52
Ak na seminári nebolo podané "občerstvenie" , alebo zabezpečený obed, tak má nárok buď na stravenku alebo si vypíše cestovný príkaz a preplatiš stravné v danej hodnote ak trvalo šk.min. 5 hodín tak tých 89,.
Nutricia
05.12.06,14:03
Občerstvenie sa nerovná obed.Čiže ak dostal občerstvenie vo forme nejakej bagety apod.tak má nárok na stravný lístok.Stravné 89,-Sk by dostal zamestnanec len ak by sa seminár konal mimo miesta v ktorom pracuje.
liba2
05.12.06,20:57
Ak na seminári nebolo podané "občerstvenie" , alebo zabezpečený obed, tak má nárok buď na stravenku alebo si vypíše cestovný príkaz a preplatiš stravné v danej hodnote ak trvalo šk.min. 5 hodín tak tých 89,.Iba to spresním: nie školenie ale pracovná cesta ;) .
MMM
06.12.06,05:38
Mám otázku k téme školenie resp. pracovná cesta.
Môže zamestnávateľ vyslať na pracovnú cestu-školenie zamestnanca na dohodu? Jedna sa o brigádnicku prácu študenta a súvisí to s jeho prácou.
Ďakujem.
azuz
06.12.06,06:35
Mám otázku k téme školenie resp. pracovná cesta.
Môže zamestnávateľ vyslať na pracovnú cestu-školenie zamestnanca na dohodu? Jedna sa o brigádnicku prácu študenta a súvisí to s jeho prácou.
Ďakujem.
Môže, ak je takáto možnosť dohodnutá v dohode o brig. pr. št..
ZuzanaP
28.11.08,05:08
Poraďáci prosím vás o radu: zamestnanec sa zúčastnil školenia softvérovej firmy mimo miesta bydliska a bolo podávané občerstvenie formou švédskych stolov (chlebíky, studené misy). Bolo to napísané aj na pozvánke. Má nárok na diety podľa trvania pracovnej cesty?

Ďakujem
uzivatel2
28.11.08,08:34
Poraďáci prosím vás o radu: zamestnanec sa zúčastnil školenia softvérovej firmy mimo miesta bydliska a bolo podávané občerstvenie formou švédskych stolov (chlebíky, studené misy). Bolo to napísané aj na pozvánke. Má nárok na diety podľa trvania pracovnej cesty?

Ďakujem
Áno. Chlebíky, studené misy nespĺňajú §152 ods.2 zákonníka práce
Zamestnávateľ zabezpečuje stravovanie poskytovaním jedného teplého hlavného jedla...........
Miminabb
02.12.08,05:40
Prosím, ja mám nasledovný dotaz. Má zamestnanec nárok na preplatenie cestovného 1)z miesta bydliska?? alebo 2)z miesta pracoviska??, keďže jedno od druhého je vzdialené cca 20 km, a pri tej pracovnej ceste musí prísť najprv do miesta výkonu práce a odtiaľ pokračuje na miesto pracovnej cesty?

Ďakujem všetkým



Miriam;)