uctpal
05.12.06,15:35
Dobry den,

prezrel som vela tem o zaokruhlovani, ale stale nemam jasno, ze ci pri vypocte vysky spotrebnej dane a ceny sluzby, DPH mozem vzdy zaokruhlovat na cele koruny a vzdy nahor.

t.j. napr.
mam spotrebnu dan za lieh (pri pest.paleni) 451,385 => 452
cenu sluzby 191,40 => 192
DPH 192 * 0,19 = 36,48 => 37

Spolu k uhrade 452 + 192 + 37 = 681Sk

Tieto sumy vypisujem na prijmovy pokladnicny doklad, ziadne ine doklady nevystavujem, iba vyskladnovaci list, kde su tieto sumy tiez takto rozpisane. Moze to takto byt?
liba2
05.12.06,20:50
V §23 zákona o DPH je uvedené:

(3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0,05 Sk smerom nadol a od 0,05 Sk vrátane smerom nahor.
(4) Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.

Z toho vyplýva, že túto daň treba zaokrúhliť na desaťhaliere.

O spotrebnej dani poradí niekto iný ;) .
uctpal
05.12.06,21:06
V §23 zákona o DPH je uvedené:

(3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0,05 Sk smerom nadol a od 0,05 Sk vrátane smerom nahor.
(4) Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.

Z toho vyplýva, že túto daň treba zaokrúhliť na desaťhaliere.

O spotrebnej dani poradí niekto iný ;) .

dakujem :), len tam sa pise, ako som vyznacil o inom clenskom state.Znamena toteda,ze sa DPH nema zaokruhlovat vobec? Alebo sa moze zaokruhlit od buka do buka aj na 100Sk ak je smerom nahor - t.j v prospech statu? Koruna a haliere su dnes tak smiesna hodnota, ze...

Co mi eventualne hrozi ak som uz vystavil asi 10 ppd tymto sposobom zaokruhlenia? Dovodom takehoto zaokruhlenia je hlavne fakt, ze jednak haliere nik realne neriesi, kedze ide o jednu polozku a nic sa nekumuluje, a potom problem s vpisovanim sum s haliermi do evidencnych formularov.

Je teda lepsie zaokruhlovat na 0,01 smerom nahor a potom na cele koruny az celu sumu?
liba2
05.12.06,21:19
V §23 zákona o DPH je uvedené:

(3) Daň vypočítaná pri dodaní tovaru, dodaní služby a nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa zaokrúhľuje na desaťhaliere do 0,05 Sk smerom nadol a od 0,05 Sk vrátane smerom nahor.
(4) Daň vypočítaná pri dovoze tovaru sa zaokrúhľuje na celé koruny smerom nahor.Tu sú uvedené 3 veci, z toho dodanie služby je to na čo sa pýtaš... ;) Slová "z iného členského štátu sa týkajú nadobudnutia tovaru.
liba2
05.12.06,21:32
Tu si prečítaj niečo o zaokrúhľovaní a daňovej kontrole na DPH:

http://www.porada.sk/t34893-danova-kontrola.html