agromaster
05.12.06,17:30
Zdravim vsetkych. Chcel by som si zalozit firmu na zateplovanie rodinnych domov formou na zivnostensky list. V zivnostenskom zakone som nenasiel presne o aku zivnost sa jedna ci volnu, alebo remeselnu. V kapitole o stavebnictve tam bola polozka izolaterstvo. Myslite, ze zateplenie vonkajsieho plasta budov patri do tejto kategorie? Ak ano, tak potom mam zase smolu, lebo na to nemam potrebne papiere o vzdelani. Ak nie tak by mi stacilo ohlasit zivnost ako volnu?
misomiso
22.12.06,16:21
Izolaterstvom sa podla mna myslia izolacie plochych striech. Ja by som to videl skor ako murarske prace. Ak nie si vyuceny, tak by som sa na Tvojom mieste informoval u vyrobcov zateplenia (napr. Baumit) ci neorganizuju nejake kurzy, ktore by potom akceptoval aj zivnostnensky urad. Viem, ze ludi v oblasti zateplovania je akutny nedostatok.

Druha moznost je snad spojit sa s nejakym spolocnikom, ktory vyucny list ma a naechat s unho zamestat. Ak si chces byt sam panom a ak chces Ty zamestnacat ludi, tak potom musis bohuzial akceptovat to, ze musis splnit podnienky ZU.

Je mi ta celkom luto, pretoze si viem predstavit, ze clovek sa moze naucit dobre zateplovat aj od kamosov a ak je pracovity, moze dosahovat dobre vysledky. Ja som pred styrmi rokmi riesil podobny problem. Zakladal som vyrobu niecoho, co tu na Slovensku aste nikdy nikto ani neskusal vyrabat. Mam sice vysokoskolske vzdelanie, ale nie v tejto oblasti. Nakoniec ZU musel uznat, ze ak na to nejestvuje uciliste ani skola, tak nemozu vyzadovat papier. Dnes exportujeme do Japonska, USA aj do zapadnej Europy. Vela ale nechybalo a mohlo to byt vsetko inak - keby sme nedostali zivnost.
majo2005
05.01.07,09:21
realizácie stavieb a ich zmien