palof
05.12.06,19:08
Poprosím poradiť ohľadne exekúcie, vykonanej na moju mzdu. Bez akýchkoľvek korenšpondencií sa odrazu objavila u môjho zamestnávateľa exekúcia na mzdu. Až od zamestnavateľa som sa dozvedel o nej. Zanedbala exekutorka svoje povinnosti, ak sa jej pravdepodobne vracala doporučena pošta späť ako adresat neznamy a pri tom mala možnosť zistiť na registri živností domácu adresu?( pri tom si dokazala zistiť môjho zamestnávateľa). A rovnako oprávnený jej neposkytol tieto údaje? Nebol som vyzvaný ani k ostatným úkonom k exekúcií a toho času mi vznikajú škody, nakolko mam aj ine platobne povinnosti. Prosím, poraďte mi v tejto veci. Ďakujem
účtovník 007
06.12.06,07:09
Poprosím poradiť ohľadne exekúcie, vykonanej na moju mzdu. Bez akýchkoľvek korenšpondencií sa odrazu objavila u môjho zamestnávateľa exekúcia na mzdu. Až od zamestnavateľa som sa dozvedel o nej. Zanedbala exekutorka svoje povinnosti, ak sa jej pravdepodobne vracala doporučena pošta späť ako adresat neznamy a pri tom mala možnosť zistiť na registri živností domácu adresu?( pri tom si dokazala zistiť môjho zamestnávateľa). A rovnako oprávnený jej neposkytol tieto údaje? Nebol som vyzvaný ani k ostatným úkonom k exekúcií a toho času mi vznikajú škody, nakolko mam aj ine platobne povinnosti. Prosím, poraďte mi v tejto veci. Ďakujem

ak sa jej pravdepodobne vracala pošta-a tu je pes zakopaný. Ak máš v živn. registri uvedenú adresu trv. pobytu a bývaš inde, ona Ti posielala poštu na adresu TP. Pri fyz. osobách sa doporučená pošta do vl. rúk považuje doručenú aj vtedy, ak Ti bolo oznámené uloženie predmetnej zásielky na pošte a Ty si si ju neprevzal."To, že sa Ti zo schránky stratili oznámenia, je tiež Tvoj problém". Často je chybou, že ľudia si myslia, že keď zásielku neprevezmú, exekútor nemože konať. Omyl. Ak Ti ex. doloží vrátené doručenky, máš smolu. A ex. na mzdu je už jednoduchá vec, lebo súčinnosť exek. je povinná posk. sociálna poisťovňa, banky.....Zistenie Tvojho zamestnávateľa bolo veľmi jednoduché. A chcem Ťa upozorniť, že ani hodenie sa na maródku Ti nepomôže, lebo soc. poisťovňa je povinná Tvoju maródku poslať exekútorovi. A ako sa v soc. poisťovni o tom dozvedia? No oznámi to Tvoj zamestnávateľ po 10 dňoch PN. Ja som na Poradu dala už veľa príspevkov ohľadne exekúcii a vždy radím: S exek. treba spolupracovať!!! Ozvať sa, navrhnúť splátky a pod. Lebo ex. na mzdu je iba začiatok, sú aj iné možnosti a urob všetko (ak je samozrejme exek. opodstatnená)aby si sa nedočkal návštevy ex. doma.
Veľa zdaru.
palof
06.12.06,14:02
dakujem za odpoved, ale upresnim....problém je nasledovny:
Podnikal som na jednej adrese-adrese prevádzky, tá bola rovnako na zrsr, ako aj moja domáca adresa....pošta chodila na adresu prevádzky, kde som ja už dávno nebol(3roky), musela sa pošta vracať späť. Exekútorka nevyhľadala moju adresu ani u oprávneneho(mal ju k dispozícií) a ani nikde inde a ja som ani nevedel, že nejaká exekúcia sa má začať....určite by som reagoval....ale ona to jednoducho spustila...podal som námietky aj voči trovám(šialene vysoké) a aj voči exekúcií ako takej a dokonca som navrhol aj splátkový kalendár a ochotu celý dlh platiť. Ale exekúcia už začala, zatiaľ len do depozitu...vďaka námietkam všetko stojí(vraj som mal zvážiť silu námietok, odkázala exekútorka)Od súdu som dostal zaplatiť za námietky 17000 a ja som už pri tom dostával 4400 Sk....podal som namietku aj na to....Komunikácia s exekútorkou bola hneď, ako som sa to dozvedel od zamestnávateľa a hlavne preto, že na papieroch bola stále adresa prevadzky...a po upresnení mojej adresy mi poslala list o začatí exekúcie domov s iným dátumom, a hlavička bola opäť na starú adresu!!!(rovnako i list zo sudu) Samotná komunikácia s exekutorkou bola mizená, či verbalna, či písomná a neposkytla mi informácie, o ktoré som ju žiadal...Takže tu nejde o to, že som si nepreberal poštu, ale ja som ani o takejto pošte nevedel a nemohol som vôbec reagovať a brániť sa a jednať čo najrozumnejšie....čo teraz?
monymon
07.12.06,06:34
Ak nie je možné doručiť písomnosť FO oprávnenej podnikať na adresu jej miesta podnikania uvedenú v obchodnom registri alebo inom registri a jej iná adresa nie je exekútorovi známa, písomnosti sa považujú po 3 dňoch od vrátenia nedoručenej zásielky exekútorovi za doručenú a to aj vtedy, keď sa FO oprávnená podnikať o tom nedozvie. Exekútor v tomto prípade nie je povinný zisťovať novú resp. zmenenú adresu. Aj súd Vám posielal poštu len na tú adresu, ktorú oprávnený uviedol v návrhu na exekúciu. Ten je pri podávaní návrhu povinný uvádzať údaje o povinnom tak, aby bolo možné túto osobu dostatočne špecifikovať. Ak ste už podali námietky, súd o nich musí rozhodovaať a preto celá vec teraz stojí. Konanie o námietkach je spoplatňované podľa zákona o súdnych poplatkoch. Len veľmi malý okruh konaní resp. osôb je oslobodených od súdnych poplatkov. Stále Vám ostala možnosť požiadať súd o oslobodenie od poplatki, ale je tam zložité preukazovanie, že tieto podmienky na oslobodenie spĺňate. Ak poplatok nezaplatíte, súd konanie zastaví pre nezaplatenie poplatku.
palof
07.12.06,07:55
...diky opäť za odpoveď...ale ja som adresu miesta bydliska vôbec nezmenil, stále mám tú istú, aká bola uvedená aj na živnosti a akú mal k dispozícií aj oprávnený a za ďaľšie, v čase vzniku exekúcie som už 3 roky nepodnikal...ako som mal reagovať na to, čo vzniklo, keď som o tom nevedel? Čo sa týka námietok, odmietol som zaplatiť poplatok s vysvetlením a aj tak sa nič nedeje, všetko stojí, tak kde je problém....chce sa tu niekto nabaliť, alebo ako mám tomu rozumieť? Toho času mám v depozite tolko peňazí, že som schopný zapaltiť dlh oprávnenému a aj tak to stojííííí!!!!! Je možná ešte dohoda s oprávneným a zastavenie exekúcie?
Vdaka za odpoveď.
monymon
07.12.06,10:31
Predpokladam, že exekutor neskumal, ake adresy mate uvedene v živnostenskom registri, ale obsielal Vás na adresu uvedenu v navrhu, ktory doslal od opravneneho. Keďže bolo zrejme, že je to adresa miesta podnikania a vy ste fyzicka osoba, stalo sa to, čo som pisala predtym...že jednoducho na tej adrese nebolo toho, kto by zasielky prevzal, tym padom sa vracali a po 3 dňoch sa považovali za doručene...teda stav, ako keby ste ich prevzali. Súdny poplatok za podanie námietok proti exekúcii môžete len 1/ zaplatit......a od toho momentu bude mať sud 60 dni, aby námietku posudil (ale prax je taka, že len veľmi ojedinele sa sudu tuto lehotu podari dodržať a kym sud nerozhodne, exekutor nekoná a čaká na súdne rozhodnutie) alebo polpatom 2/ nezaplatiť a vtedy súd konanie zastaví pre nezaplatenie bez toho, aby s vecou čokoľvek robil....jednoducho on tie námietky "ani nebude čítat". Ešte máte možnosť vziať námietky späť. Je to jednoduchý úkon, ktorý doručíte na adresu súdu v zneni zhruba že "beriete návrh späť". Ale musí sa to stihnúť, kým súd nerozhodne. A ten nezačne rozhodovať, kým nezaplatíte poplatok za konanie. Nikto sa na ničom nenabaľuje. Také sú jednoducho pravidlá exekučného konania. Stále máte možnosť urobiť asi toto. Vziať námietku späť, čím ušetríte poplatok na súde a spolupracovať s exekútorom tak, že zaplatíte celý dlh a trovy exekúcie, ktoré vám budú vypočítané, ktoré sa nestrieľajú len tak od brucha, ale každý úkon musí byť doložený a náklady musia byť účelne vynaložené a v konečnom dôsledku ich schvaľuje súd pri zastavení exekúcie a ten ich v pohode môže pokrátiť o to, čo "sa mu nepozdáva". A robí to v poslednom čase veľmi rád :-))). Aj keby ste zaplatili rovno oprávnenému, trovy aj tak musite zaplatiť exekútorovi.
palof
07.12.06,12:02
dakujem za odpoved, ale predsa len....u fyzických osôb je miestom podnikania trvalé bydlisko, adresa prevádzky je iná vec...oprávnený mal k dispozícií oboje a exekútorka tiež, ak by sa pozrela....ešte jedna vec...ak sa teda nezaplatil poplatok súdu....ja teda min.60 dní budem čakať na rozhodnutie?????? Ako mám komunikovať s exekútorom, ktorý sa ani len nevyjadril k môjmu návrhu, že som ochotný dlh splatiť a bol aj návrh splátok...do dnes nemám odpoveď....už mohol byť splatený....A otázka: exekútor nemá za povinnosť skúmať moje ďaľšie záväzky? Nemá za povinnosť čo najrozumnejšie a najtriezvejšie vykonať úkony pred samotnou exekúciou? Aký to má zmysel, keď ma takýmto konaním dostáva do ďalších problémov? Veď mám ohrozenú celú rodinu, zamestnanie a pod. A pri tom som schopný splátkami celý dlh splatiť a popri tom si plniť aj ostatné svoje záväzky. Takto nemôžem nič. Veď to môže dopadnúť aj tak, že nikto žiadne peniaze nedostane. Dakujem
monymon
07.12.06,12:22
Ohľadne súdneho poplatku: asi vám súd vyrúbil súdny poplatok a určil lehotu 10 dni na zaplatenie.....ak ste ju nechali marne uplynuť....teda ľudovo prepadla......sud zastavi konanie....za ako dlho...je ťažke povedať, ale z mojej skúsenosti..taéto úkony trvajú...Ak ste zaplatili, tak od toho momentu má súd povinnosť rozhodnúť o námietke do 60 dní, ale minulý týždeň som bola na školení, kde sa nám vzšší súdny úradník vyjadroval v zmysle, že je to síce pravda..ale oni sú zavalení a nestíhajú...ale oficiálne by mal o námietkach rozhodnúť do 60 dní....exekútor nereaguje práve preto, že vie, že boli podané námietky a ešte sa o nich nerozhodlo...tak čaká na súdne rozhodnutie, až potom môže pokračovať v exekúcii. Písali ste, že ste podnikali na adrese prevádzky...... z toho mi pripadalo, že miesto podnikania a prevádzka boli totožné a miesto podnikania FO je to, odkiaľ sa riadi podnik Fo.....je to takzvaná zásada reálneho sídla.
Sany
07.12.06,13:59
Možno toto nechcete počuť, ale predsa ste musel vedieť o svojom dlhu....tak prečo to došlo tak ďaleko? Veď k exekúcii sa siaha až po márnych iných snahách.
palof
07.12.06,17:01
....dakujem, ešte nebola odpoved na text o povinosti exekútora....Na margo otazky, ktorá tu padla....samozrejme, že dlh bol známy, aj oprávnenému ešte v aktualnom čase ponuknuty splatkový kalendár...nič sa však neudialo 3 roky...vôbec sa oprávnený nevyjadril, a že opravnený potom niečo požadoval a že exekútorka niečo požadovala a že nakoniec došlo k exekúcií som ja vôbec nevedel, to je ten problém. A pri tom jeden aj druhý dokázateľne mali k dispozícií moju adresu bydliska. Inak by som konal a nemuselo to byť. A divné je, že aj ked som nezaplatil poplatok súdu za námietky, k plateniu dlhu nedošlo!!! Exekútorka evidente hrá o čas...to je môj názor, inak by sa správala logicky, rozumne a komunikovala by normálne.

pf
babenko1
07.12.06,17:42
Jooooj.. exekútori to sú iná kasta...Exekútor začne konanie tak, že napíše list a založí ho do šuflíka, niekoľko rokov sa tým nezaoberá a exekuovaný sa o tom ani nemusí dozvedieť, že sa niečo začalo.

....A otázka: exekútor nemá za povinnosť skúmať moje ďaľšie záväzky? Nemá za povinnosť čo najrozumnejšie a najtriezvejšie vykonať úkony pred samotnou exekúciou? Ver, že nemá...Jeho hlavnou povinnosťou je, aby zabezpečil úhradu exekúcie a je jedno, ako...

.....Na margo otazky, ktorá tu padla....samozrejme, že dlh bol známy, aj oprávnenému ešte v aktualnom čase ponuknuty splatkový kalendár...nič sa však neudialo 3 roky...vôbec sa oprávnený nevyjadril, a že opravnený potom niečo požadoval
vyzerá to tak, že už vtedy dal návrh na exekúciu (vid vyššie písané)... a preto sa nevyjadroval... a úroky z úrokov bežia a bežia...
babenko1
07.12.06,17:51
Toho času mám v depozite tolko peňazí, že som schopný zapaltiť dlh oprávnenému a aj tak to stojííííí!!!!! Je možná ešte dohoda s oprávneným a zastavenie exekúcie?
Vdaka za odpoveď.exekúcia sa nedá zastaviť, jedine uhradením dlhu...
monymon
08.12.06,05:56
exekúcia sa nedá zastaviť, jedine uhradením dlhu...
S týmto jednoznačne nemôžem súhlasiť. Nie je to pravda. Exekúciu možno zastaviť a to 1/ na návrh oprávneného bez udania dôvodu...ten kto navrhuje exekúciu, je oprávnený ju aj zastaviť 2/ zastavenie pre nemajetnosť 3/ ak oprávnený nezaplatil poplatok za vydanie poverenia 4/ ak sa vedie exekúcia na práva a veci, ktoré nemožno exekvovať 5/ak zaniklo právo priznané rozhodnutím a ešte niekoľko dôvodov.

Čo sa týka tej nečinnosti exekútorky.....jednoducho ona čaká, kým súd nerozhodne....už neviem, ako inak to vysvetliť, jednoducho §50 Exekučného poriadku (a odporúčam pri štúdiu aj nejaky komentár, minule som sa stretla s jedným, ktorý je pre laikov celkom v pohode - Poradca 2006-4). A neviem, ako si mám vysvetliť to, že tvrdíte, že ste o dlhu vedeli a 3 roky sa nič nedialo........ exekúcia síce od poslednej novely Osp dostala širší záber.......ale tiež nefunguje len tak ......ak je na vás exekúcia....niekto má titul na to, aby na vás tu exekúciu navrhol. A titulom myslím rozhodnutie - právoplatné a vykonateľné........
palof
08.12.06,08:43
S týmto jednoznačne nemôžem súhlasiť. Nie je to pravda. Exekúciu možno zastaviť a to 1/ na návrh oprávneného bez udania dôvodu...ten kto navrhuje exekúciu, je oprávnený ju aj zastaviť 2/ zastavenie pre nemajetnosť 3/ ak oprávnený nezaplatil poplatok za vydanie poverenia 4/ ak sa vedie exekúcia na práva a veci, ktoré nemožno exekvovať 5/ak zaniklo právo priznané rozhodnutím a ešte niekoľko dôvodov.

Čo sa týka tej nečinnosti exekútorky.....jednoducho ona čaká, kým súd nerozhodne....už neviem, ako inak to vysvetliť, jednoducho §50 Exekučného poriadku (a odporúčam pri štúdiu aj nejaky komentár, minule som sa stretla s jedným, ktorý je pre laikov celkom v pohode - Poradca 2006-4). A neviem, ako si mám vysvetliť to, že tvrdíte, že ste o dlhu vedeli a 3 roky sa nič nedialo........ exekúcia síce od poslednej novely Osp dostala širší záber.......ale tiež nefunguje len tak ......ak je na vás exekúcia....niekto má titul na to, aby na vás tu exekúciu navrhol. A titulom myslím rozhodnutie - právoplatné a vykonateľné........

Potom, prečo mi nebolo doručené rozhodnutie. Kto navrhol exekúciu? Podnet na vymáhanie pohľadávky zrejme dal oprávnený, lebo vďaka neporiadku v evidencií nezistil moju adresu, a tú preukázateľne mal, a to mal byť dôvod na to, že to mala urobiť exekútorka, nie? A to ešte pred rozhodnutím o exekúcií!!! Čo je presne rozhodnutie právoplatné a vykonateľné? Môj názor je: exekútorka zanedbala niektoré povinnosti a úkony, aby zabezpečila doručenie listín ohľadne návrhu na exekúciu a rovnako to zanedbal oprávnený a neposkytol úplne informácie. Nedoručili sa mi listiny pre preukázanie majetku a podobne, potrebné pre výkon exekúcie. Ved týmto sa kryje exekútor pre prípadné škody, nie? Je to tak?
fp
monymon
08.12.06,11:04
Potom, prečo mi nebolo doručené rozhodnutie. Kto navrhol exekúciu? Podnet na vymáhanie pohľadávky zrejme dal oprávnený, lebo vďaka neporiadku v evidencií nezistil moju adresu, a tú preukázateľne mal, a to mal byť dôvod na to, že to mala urobiť exekútorka, nie? A to ešte pred rozhodnutím o exekúcií!!!
fp
Exekúcia prebehne nasledovným spôsobom....trocha zjednoduším a skrátim, aby ste získali lepší obraz, lebo inak je to celkom dost veľa....
Oprávnený má "exekučný titul"- vysvetlím neskôr- napíše návrh na vykonanie EX, prípadne, ak je to lepší úrad, sú ochtní vypracovať ho aj oni, doručí ho exekútorovi, ktoreho si vyberie...ten návrh musí mať presne tieto náležitosti :Z návrhu na vykonanie exekúcie musí byť zjavné, ktorému exekútorovi je určený, kto ho robí, ktorej veci sa týka, čo sleduje, musí byť podpísaný a datovaný. Okrem toho návrh musí obsahovať meno, priezvisko, bydlisko účastníkov, prípadne bydlisko zástupcov, údaj o štátnom občianstve, ak je účastníkom fyzická osoba, názov alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo, pokiaľ je pridelené, ak je účastníkom právnická osoba, a presné označenie exekučného titulu, vymedzenie vymáhaného nároku, prípadne označenie dôkazov, ktorých sa oprávnený dovoláva.
K návrhu na vykonanie exekúcie oprávnený pripojí rovnopis rozhodnutia opatrený potvrdením o jeho vykonateľnosti (exekučný titul).
Po tomto pripraví exekútor prípis pre súd, ktorým žiada o vydanie poverenia....nalepí sa 500 Sk kolok a do 15 dni od kedy dostal navrh ho posle sudu. Ak nema navrh potrebne naležitosti, vyzve na ich doplnenie. Sud rozhodne a vyda poverenie. Po tomto vyda exekutor "Upovedomenie", ktore sa doručuje tak, ako sme sa bavili už skôr. Od doručenie, alebo fikcie doručenie, čo sa asi stalo vo vašom pripade čaka 15 dni, či povinný poda namietky, ak ich poda, čaká, kým o nich rozhodne súd. Dovtedy nerobí nič, lebo tie námietky môžu byť ododstatnené a on y mohol tým pádom konať protizákonne. S tým zisťovaním údajov je to tak: adresu....zisťuje sa v registri obyvateľstva, ale len u dlžníkov FO nepodnikateľov, ktorým sa doručuje do vlastných rúk. Ak mu oprávnený dal blbé údaje, je to v jeho neprospech...veď on má predsa záujem na tom, aby exekúcia prebehla no problem a rychlo. Čiže nie je úlohou exekútora hrať sa na Sherlocka.


Čo je presne rozhodnutie právoplatné a vykonateľné?
fp


Takéto rozhodnutie sa môže stať EX titulom...bez toho nie je exekúcia možná. A je ním napr. rozsudo, platobný rozkaz, notárska zápisnica...špeciálne slúžiaca ako ex titul, platobné výmery, osvedčenia o dedičstve atď.
Právoplatné .....napr. rozsudok, plaťák - doručením, vykonateľné...uplynutím lehoty na podanie opravného prostriedku


Môj názor je: exekútorka zanedbala niektoré povinnosti a úkony, aby zabezpečila doručenie listín ohľadne návrhu na exekúciu a rovnako to zanedbal oprávnený a neposkytol úplne informácie.
Nedoručili sa mi listiny pre preukázanie majetku a podobne, potrebné pre výkon exekúcie. Ved týmto sa kryje exekútor pre prípadné škody, nie? Je to tak?

fp
O podaní návrhu sa nedozviete.....až o tom, že súd už vlastne overil podnet na EX a poveril konkrétneho exekútora.....to je to "Upovedomenie o začatí exekúcie"


nie.....vy nepreukazujete, čo máte vo vlastníctve...to si exekútor zisťuje konrétnymi postupmi v rámci exekúcie. Na to, aby ste sa bránili "škodám", ako ste to nazvali, ktoré by vám exekútor mohol spôsobiť sú práve tie námietky a iné kroky, ako je návrh na vylúčenie majetku z EX a podobne....Inak povien, aku škodu by vám mohol spôsobiť.....
palof
08.12.06,13:16
...tákže adresa sa zisťuje....v čase vzniku exekúcie som už 3 roky nepodnikal...trvalu adresu som nezmenil.....a na adresu bydliska mi nič nedošlo....ako som si tak v rýchlosti prečítal exekučný poriadok, sú tam dva paragrafy, ktoré exekútor zanedbal...alebo nepostupoval podľa nich....týkajú sa doručenia....tak ako je to s doručením? Toto si mal zistiť exekútor!!! Podniká ešte-nepodniká ....ako to doručím!!! Čo Vy na to? Vôbec nemusí robiť Sherlocka.....to je logická vec!!!! A ľahko zistiteľná!!!!!
fp
Gabca
08.12.06,14:51
moja skusenost : pracovala som ako veduca predajne, v predposledny den prevadzkovania predajne prisla kontrola zo SOI, boli tam nedostatky, ale kontrolor nic nenapisal ani nic nehovoril o pokute, po nejakom case mi prislo vymeranie pokuty 500,- Sk na moju adresu domov, lebo som bola zodpovedna veduca prejane, i ked uz som tam nepracovala, majitelka suhlasila ustne s tym , z uvedenu pokutu uhradi, dala so jej uvedny doklad o tom, ze mam zplatit a viac som sa o to nezaujimala. Po piatich rokoch mi prisla exekucia! Nikto ma nikdy neupozornil na to , ze mam daky dlh, ze mam nieco uhradit co som opomenula /majitelka sa zrejme a zjavne na to vykaslala/ . Moja chyba! ze som si to nedosledovala, ale zial to nikoho ani na siúde ani na exekucnom urade nezaujimalo. Musela som to uhradit vo vyske tusim 1400,- Sk aj z trovami, keby som vedela, ze majitelka to neuhradi, tak to zaplatim /tych 500,- Sk/ hned a mam pokoj. Nikoho to nezaujimalo, ako to bolo, i ked islo o relativne malu sumu, je to svinstvo. A preto ! LUDIA DAVAJTE SI VELKY POZOR NA SVOJE ZAVAZKY? ALEBO NA ZAVAZKY, KTORE SU NA VAS ADRESOVANE, PISANE, EVIDOVANE ... NESTOJI TO ZA TO! ABSOLUTNE! NEPOMOZETE SI A NIK VAM NEPOMOZE ... TO JE AKO STAT PROTI VETRU ... VSETKO SA VAM TO VRATI!
monymon
08.12.06,15:00
Veľmi pekny priklad.....zamerali ste sa až veľmi na to doručovanie...ale je tu jedna skutočnosť, o ktorej sme sa nebavili....a to z aký dlh to vlastne bol.....a tak sa mi zdá, že asi z podnikateľskej činnosti....takže je úúúúplne jedno, že už ste v tej dobe nepodnikali.....zodpovedate za záväzky. Verím vám, že ste nahnevaný....ale žiaľ stále nevidím nikde možnosť dať vám za pravdu..... s takýmito exekúciami pracujem skoro denne. ja to pre vás vidím blede...ale držím palce, veď ešte stále je tu súd. možno royhodne inak...nie je vôbec neobvyklé, že vo veľmi podobných, skoro až rovnakých veciach royhodnú súdy odlišne....
anina
17.01.07,15:54
..... s takýmito exekúciami pracujem skoro denne.

Otazka pre Mononym:
Na základe súdneho rozhodnutia -platobný rozkaz sme požiadali exekutora
o vymoženie našej pohľadávky voči odberateľovi. Poskytli sme mu všetky
údaje aby nemal problémy... Zobral si zálohu ešte v roku
2005 a nič s tým nerobí. Už sme ho niekoľkokrát urgovali, a stále nič.
Ako máme ďalej postupovať? Poraď prosím ťa keď s tým robíš.
monymon
17.01.07,17:55
Trocha málo informáciína kompletnú odpoveď...ale ok.

Na základe súdneho rozhodnutia -platobný rozkaz sme požiadali exekutora
o vymoženie našej pohľadávky voči odberateľovi. Poskytli sme mu všetky
údaje aby nemal problémy... Zobral si zálohu ešte v roku
2005
S tým nič neurobíš.....na preddavok na odmenu a trovy trovy exekúcie má právo zo zákona..... istia sa tým pre prípad, že by majetok povinného nestačil ani na úhradu trov exekúcie.

a nič s tým nerobí.
príde na to, čo rozumieš pod "nič". predpokladám, že robili nejaké súčinnosti s bankami, sociálnou poisťovňou, evidenciou motorových vozidiel, katastrom nehnuteľností.....a ak ako hovoríš "nič", tak možno bohužial stav je taký, že nie je čo exekvovať.....nepíšeš, či je odoberateľ FO alebo PO...

Už sme ho niekoľkokrát urgovali, a stále nič.
Čo si mám predstaviť pod "urgovať"? Ako oprávnený náš právo na to byť informovaný o stave exekúcie......Zavolaj si a dožaduj sa, aby ti povedali, aké úkony sa urobili....ak ťa odbijú...(no , hlavne sa ľahko nedaj...lebo na druhej strane linky zväčša sedia len administratívne úradníčky, ktoré nie sú až tak odborne zdatné...česť výnimkám....ale o to výrečnejšie), požiadaj o informovanie písomne....ak sa ani tak nedočkáš, ja by som volila z týchto krokov:

Ako máme ďalej postupovať?
1) Návrh na zmenu exekútora.....ale upozorňujem, že to trvá....aj keď ex lege má súd lehotu 30 dní....nebuďme naivní....z vlastnej skúsenosti ti garantujem, že za 30 nerozhodne....a pozor, trovy platíš ako pri návrhu na zastavenie.....
2)Obráť sa na komoru so sťažnosťou....ale pozor, nie anonymne....a dobre odôvodni.....lebo inak ti komora nemusí dať za pravdu a nič nie je horšie pre oprávneného, ako keď si proti sebe poštve "svojho" exekútora....nezabúdaj, vybrali ste si ho vy sami......bola to slobodná voľba.....
3) najlepšie je byť aj trocha "nápomocný"...teda ak vieš o nejakom majetku, resp. že dotyčný už pracuje a predtým nepracoval.....zavolaj na úrad a spýtaj sa kedy naposledy lustrovali majetok a preverovali ostatné veci.....prianajemenšom ich prinútiš vytiahnuť spis alebo údaje z PC a možno prídu na to, že už ubehol čas a je zase interval na preverenie okolností....držím palce
katarina.j
17.01.07,18:32
Palof,viem,že sa budeš teraz na mňa hnevať ale toto o čom ty tu točíš je bezpredmetné-treba vyplatiť dlh a nie špekulovať kam ti chodila obsielka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ja to berem zo stany oprávneného-ja sa mám tebe tri roky akože doprosovať peniažkov?A ty namiesto toho aby si to vyplatil,tak mám pocit,že zasa chceš niečo odďalovať.Nehnevaj sa na mňa ale myslím,že si špekulant a špekuluješ.Ja keby som bola na mieste oprávneného tiež by som mala nervy už.:mad: :mad: :mad: