Luna
15.12.04,09:56
Majiteľ má nové auto zakúpené v tomto roku ako FO.Teraz ho chce vložiť do novovzniknutej s.r.o.Prosím o radu ako mám postupovať,ako ho vložiť do s.r.o.

Potvdenie o obstarávacej cene máme z bazáru,kde ho chcel pôvodne predať a spätne leasovať.Čiže obstarávaciu cenu auta by som vedela.Netreba k tomu už súdnoznalecký posudok,stačí potvrdenie z bazáru?
Marta L
15.12.04,09:11
Ako to chce vložiť? Ako vecný vklad do základného imania?
Luna
15.12.04,09:40
Nie.chce ho len tak vložiť.ZI už asi má.Nevidela som jeho účto ešte.Zatial len vystavujem fa.
Ale ak vieš niečo o tom tak mi napíš aj keby si ho chcel vložiť do ZI.Podľa mňa ho chce predať s.r.o.Má si on ako FO spraviť kúpnopredajnú zmluvu a predať ho s.r.o. na základe ohodnotenie bazárom?
Potom vložiť do s.r.o peniaze ako krátkodobú finančnú výpomoc s.r.o. a za tie peniaze odkúpiť auto? Ak by to stihol do konca roka mohol by si uplatniť aj odpisy však.
Luna
20.12.04,07:17
Môže mi niekto poradiť s hore uvedeným problémom? Keď bude mať kúpno predajnú zmluvu ale ešte nemá prepísané auto na s.r.o., môže si uplatniť tento rok odpis?
ANYMex
20.12.04,09:36
No odpis si uplatniť môžeš, ak prevod práv podľa kúpnej zmluvy prejde do 31. 12. 2004.

Nesmieš potom ale zabudnúť na daňové hľadisko aj z jeho strany - ako FO ak predá auto, taktiež by to mal daňovo doriešiť.
Luna
20.12.04,09:52
Myslela som si,že to tak je.On ako FO-občan,nie podnikateľ,musí podať DP?
ANYMex
06.01.05,15:58
Ahoj, možno odpovedám neskoro, možno nie :)

Pardon, už to zrušili od 1. 1. 2004, ospravedlňujem sa na planý poplach :)

Samozrejme to auto nesmelo byť zaradené v obchodnom majetku pred jeho predajom.