zuzana29
06.12.06,07:06
Dobré ráno,
mám ERP, účtujem v JÚ (žiaľ nemám SW, takže ručne), a chcem sa opýtať pokladničná kniha a kniha uzávierok nie je to isté? niečo som tu prečítala ale mám v tom zmätok, a musím viesť teda aj knihu skladových zásob? dá sa takáto kúpiť?
a ako som sa tu dočítala každý deň musím tržbu vyberať ... musím ju vkladať na účet?
prosíííím poraďte mi ďakujem
mysimis
06.12.06,06:36
Dobré ráno,
mám ERP, účtujem v JÚ (žiaľ nemám SW, takže ručne), a chcem sa opýtať pokladničná kniha a kniha uzávierok nie je to isté? niečo som tu prečítala ale mám v tom zmätok, a musím viesť teda aj knihu skladových zásob? dá sa takáto kúpiť?
a ako som sa tu dočítala každý deň musím tržbu vyberať ... musím ju vkladať na účet?
prosíííím poraďte mi ďakujem
Kniha na evidenciu tržieb ERP nie je to isté ako pokladničná kniha. V knihe ERP eviduješ len tržby pokladňou a v pokladničnej knihe máš zaevidovaný pohyb peňažných prostriedkov /príjmy aj výdavky/. Na skladové zásoby môžeš mať karty a tie sa dajú kúpiť. Tržbu z pokladne nemusíš vkladať na účet.
DanielaSL
06.12.06,06:50
Dobré ráno,
mám ERP, účtujem v JÚ (žiaľ nemám SW, takže ručne), a chcem sa opýtať pokladničná kniha a kniha uzávierok nie je to isté? niečo som tu prečítala ale mám v tom zmätok, a musím viesť teda aj knihu skladových zásob? dá sa takáto kúpiť?
a ako som sa tu dočítala každý deň musím tržbu vyberať ... musím ju vkladať na účet?
prosíííím poraďte mi ďakujem

Takéto trápenie v dnešnej dobe...ručne? Skús si stiahnuť nejakú demo verziu programu, v ktorom by sa dalo robiť. Napr. Alfa od firmy Kros má obmedzenie do 200.000,- príjmu...možno by ti to aj stačilo. Akurát neviem , či sa tam dá robiť aj sklad.
zuzana29
06.12.06,07:03
ďakujem moc za radu :-))
ola
06.12.06,07:06
Ešte doplním, že v tejto verzii - Alfe - je možné v každom účtovnom roku zaúčtovať 500 dokladov do peňažného denníka so súčtom zdaniteľných príjmov 200 tisíc Sk a v sklade 250 skladových pohybov.
Priložím aj link priamo na demoverziu http://www.kros.sk/11040
Marína
06.12.06,07:24