lydinka
06.12.06,10:53
SZČO kúpila nábytok na splátky, je to viac kusov nábytku, cena spolu je 46000, ale preplatí cca o 13000 čiže spolu zaplatí 59000, platiť bude mesačnými splátkami. Nie som si istá, či mám do nákladov účtovat splátky ako VOZD, alebo mám obstarávaciu cenu nábytku, čiže 59000 dať do odpisov, ale nie je to jeden kus ale viac kusov nábytku v tej hodnote, za pomoc ďakujem
Zoltán Kovács
06.12.06,11:41
SZČO kúpila nábytok na splátky, je to viac kusov nábytku, cena spolu je 46000, ale preplatí cca o 13000 čiže spolu zaplatí 59000, platiť bude mesačnými splátkami. Nie som si istá, či mám do nákladov účtovat splátky ako VOZD, alebo mám obstarávaciu cenu nábytku, čiže 59000 dať do odpisov, ale nie je to jeden kus ale viac kusov nábytku v tej hodnote, za pomoc ďakujem

Na doklade o kúpe máš rozpísané ceny jednotlivých kusov, alebo je uvedená iba celková cena? Ak je uvedená iba celková cena potom budeš musieť zaradiť do DHM a odpisovať. Ak sú vyčíslené jednotlivé druhy toho nábytku aj s ceny dalo by sa jednorázovo uplatniť ako VOZD. Tie jednotlivé kusy sú funkčné aj samostatne, a nemusia byť umiestnené v jednej miestnosti.