harry.dj
06.12.06,11:05
Zdravým všetkých. Potrebujem pomôcť. Mam ponuku začať vykupovať odobraté veci z lizingových spoločnosti a predávať ich ďalším predajcom. Sme do toho dvaja. Moja otázka znie: čo je najlepšie vytvoriť? (robiť to na živnosť ,s.r.o, alebo iná forma) Stým že v začiatkoch budú menšie zisky.
Druha vec, v čom je sro nákladnejšia ako živnosť ? Keď konateľ je aj spoločník a konateľ za svoju prácu je hodnotení napr. 1.000,-sk /mesiac a viac zamestnancov tam nie je . Aké iné výdavky ešte sro ma?
Tretia vec, ako živnostník ktorý začne živnosť od napr. 1.2.2007 platím len do zdravotnej poisťovne a soc. Poisťovňu až po danvom v roku 2008, ale keď nemám prijem vyšší ak tých 84.000,- sk aj tak musím robiť daňové?
Štvrtá vec, ako živnostník chcem odkúpiť auto od manželky a dať ho do firmy ako sa to roby a ako si ho môžem odpisovať a čo si môžem odpisovať.
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne a prajem pekný deň
Eva Hodásová
06.12.06,10:53
1. Pokiaľ budete dvaja, lepšie je si spraviť s.r.o., hoci v kolkoch to stojí 11 000.- Sk, živnosteský len 1000.- kolok, vypracovanie spoločenskej zmluvy ti viem poslať cez internet zadarmo ako aj všetky iné veci okolo založenia s.r.o. ti pošlem.
2. Akoživnostník musiš robiť daňové priznanie keď máš akýkoľvek príjem
3. Auto si môžeš dať do majetku firmy a účtovať km - PHL, opravy , poistenie
Zoltán Kovács
06.12.06,12:10
Štvrtá vec, ako živnostník chcem odkúpiť auto od manželky a dať ho do firmy ako sa to roby a ako si ho môžem odpisovať a čo si môžem odpisovať.
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne a prajem pekný deň

Zrejme máte BSM v rámci manželstva, takže majiteľom toho auta ste obaja manželia, len v TP je uvedený jeden z manželov. To odkúpenie asi nebude môžné, len v prípade keď máte majetkové pomery vysporiadané a každý ma svoj majetok. (Sám od seba neviem odkúpiť auto, jedna a tá istá osoba)
harry.dj
06.12.06,12:42
1. Pokiaľ budete dvaja, lepšie je si spraviť s.r.o., hoci v kolkoch to stojí 11 000.- Sk, živnosteský len 1000.- kolok, vypracovanie spoločenskej zmluvy ti viem poslať cez internet zadarmo ako aj všetky iné veci okolo založenia s.r.o. ti pošlem.
2. Akoživnostník musiš robiť daňové priznanie keď máš akýkoľvek príjem
3. Auto si môžeš dať do majetku firmy a účtovať km - PHL, opravy , poistenie
dakujem,ak by si mohla prosim pošli mi to na harry.dj@centrum.sk dakujem.
harry.dj
06.12.06,12:44
Zrejme máte BSM v rámci manželstva, takže majiteľom toho auta ste obaja manželia, len v TP je uvedený jeden z manželov. To odkúpenie asi nebude môžné, len v prípade keď máte majetkové pomery vysporiadané a každý ma svoj majetok. (Sám od seba neviem odkúpiť auto, jedna a tá istá osoba)
auto je naše a manželka je v TP,takže ako to mám urobit aby bolo auto firemne? a aby som mohol si ho dat do naladou.