libus72
06.12.06,11:09
Prosím o radu, práve som zistila že som urobila v DP DPH za október malú chybu z nepozornosti, som zle zaradila doklad v softe, namiesto odpočítania DPH som zaplatenú DPH z dokladu odviedla :mee:
Prosím Vás mám podať dodatočné alebo opravné DP? aký je v tých dvoch rozdiel?
Ďakujem za rady
Paula
06.12.06,10:15
Ak by si podala opravu do 25.11., bolo by opravné. Oprava podaná po 25.11. (po termíne na podanie za 10/06) = dodatočné DP.
ormika
06.12.06,10:18
Prosím o radu, práve som zistila že som urobila v DP DPH za október malú chybu z nepozornosti, som zle zaradila doklad v softe, namiesto odpočítania DPH som zaplatenú DPH z dokladu odviedla :mee:
Prosím Vás mám podať dodatočné alebo opravné DP? aký je v tých dvoch rozdiel?
Ďakujem za rady
Opravné DPH sa podáva na DÚ vtedy, ak opravuješ DPH v termíne do podania DPH. Napr. DPH za 10/06 si odovzdala 20.11.06 a termín podania je 25.11.06 (ak to bola sobota, tak najbližší pracovnýb deň).
Dodatočné DPH podávaš vtedy, ak ho podávaš po termíne podania DPH. To znamená, že ak ho podávaš po 25.11.2006 za 10/2006.
Takže ak si si opravovala DPH, tak teraz podávaš dodatočné daňové priznanie na DPH.
Dúfam,
libus72
06.12.06,10:22
Ďakujem Vám za pekné vysvetlenia a ešte neviete náhodou či za to bude nejaká pokuta??
Paula
06.12.06,10:23
Nebude .
libus72
06.12.06,11:22
Ešte sa chcem opýtať či neviete či treba aj nejaký sprievodný list k tomu a ako nám vrátia tú nesprávne odvedenú a zaplatenú daň - teda ten rozdiel robí to cca 5000Sk?? Vrátia nám to na účet?
Zoltán Kovács
06.12.06,11:27
Ešte sa chcem opýtať či neviete či treba aj nejaký sprievodný list k tomu a ako nám vrátia tú nesprávne odvedenú a zaplatenú daň - teda ten rozdiel robí to cca 5000Sk??

Netreba žiadny sprievodný list. Vykázaný rozdiel ti vrátia, ak budú mať pochybnosti tak ťa pozvú na kontrolu. Ale za cca 5000,- som ešte nezažil kontrolu.
Jozef I
06.12.06,11:34
Ešte sa chcem opýtať či neviete či treba aj nejaký sprievodný list k tomu a ako nám vrátia tú nesprávne odvedenú a zaplatenú daň - teda ten rozdiel robí to cca 5000Sk?? Vrátia nám to na účet?

Ten rozdiel uvádzaš na riadku 35 daňového priznania. +/- oproti pôvodnému DP.
libus72
06.12.06,11:39
Netreba žiadny sprievodný list. Vykázaný rozdiel ti vrátia, ak budú mať pochybnosti tak ťa pozvú na kontrolu. Ale za cca 5000,- som ešte nezažil kontrolu.

No teda, dúfam že kontrola fakt nebude kvôli 5000SK, veď to je taká chyba z nepozornosti, všetci sme len ľudia - omylní...

Ďakujem za rady
Daska
06.12.06,15:25
Ďakujem Vám za pekné vysvetlenia a ešte neviete náhodou či za to bude nejaká pokuta??

Pokutu dava DU pri dodatocnom DP, v ktorom vyjde danova povinnost a to prave z tej vysky toho rozdielu...
libus72
06.12.06,17:59
Pokutu dava DU pri dodatocnom DP, v ktorom vyjde danova povinnost a to prave z tej vysky toho rozdielu...

Daska teda ak som spravne pochopila tak pokutu by sme dostali ak by sme odviedli menej ako by bolo v dodatocnom DP? cize ked nam maju vratit co sme omylom odviedli naviac pokuta nebude? rozumiem tomu spravne?
Dakujem
Marína
06.12.06,18:35
Dobre tomu rozumieš.
libus72
06.12.06,18:58
Ďakujem všetkým
Slavena
03.01.07,14:21
Dobrý deň priatelia, mesiac november a december bol pre mňa veľmi stresujúci, pracovala som pod tlakom a stala sa mi takáto nepríjemnosť. V novembri som vystavila odberateľovi faktúru na dohodnutú sumu. Čo je však nepochopiteľné a zarazilo ma to, základ dane a DPH boli zle vypočítané. Naozaj neviem, ako sa mi to mohlo stať. Zatiaľ nemám žiadny program na JÚ, robím to bez programu, preto som tú chybu nezbadala. Keďže som mesačný platca DPH, priznanie som už podala. Teraz to vyzerá tak, že som si prilepšila o necelých 3000,- Sk, ktoré som však mala odviesť. Na moju chybu prišiel odberateľ, ktorý je štvrťročným platcom DPH. Prosím poraďte mi, čo mám robiť, som v poriadnej šlamastike. Čo mám robiť? Pomôže mi niekto?
KEJKA
03.01.07,20:03
Dobrý deň priatelia, mesiac november a december bol pre mňa veľmi stresujúci, pracovala som pod tlakom a stala sa mi takáto nepríjemnosť. V novembri som vystavila odberateľovi faktúru na dohodnutú sumu. Čo je však nepochopiteľné a zarazilo ma to, základ dane a DPH boli zle vypočítané. Naozaj neviem, ako sa mi to mohlo stať. Zatiaľ nemám žiadny program na JÚ, robím to bez programu, preto som tú chybu nezbadala. Keďže som mesačný platca DPH, priznanie som už podala. Teraz to vyzerá tak, že som si prilepšila o necelých 3000,- Sk, ktoré som však mala odviesť. Na moju chybu prišiel odberateľ, ktorý je štvrťročným platcom DPH. Prosím poraďte mi, čo mám robiť, som v poriadnej šlamastike. Čo mám robiť? Pomôže mi niekto?

Chyba je na Tvojej strane, treba vystavič ťarchopis a podať dodatočné DP_DPH.