lucilla8
06.12.06,11:43
Dobrý deň Vám všetkým, mám na Vás prosbu, viem že je tu toho na porade o tejto téme veľa popísané, ale chcem si to len potvrdiť. Takže:
Bola som na školení a som poverenou zodpovednou osobou o ochrane osobných údajov. Som personalistka a taktiež mzdárka, takže pracujem s osobnými údajmi. Máme 25 zamestnancov a mdzy spracúvavam na počítači v ktorom je zavedený internet.
To znamená, že musíme mať spracovaný bezpečnostný projekt?? Sorry že tak laicky to popisujem. A ešte som sa chcela spýtať, mám dať každému zamestnancovi podpísať Tlačivo so súhlasom so spracovaním osobných údajov?
Vďaka prosím raďte.:confused::(
katkaj
06.12.06,11:00
Dobrý deň Vám všetkým, mám na Vás prosbu, viem že je tu toho na porade o tejto téme veľa popísané, ale chcem si to len potvrdiť. Takže:
Bola som na školení a som poverenou zodpovednou osobou o ochrane osobných údajov. Som personalistka a taktiež mzdárka, takže pracujem s osobnými údajmi. Máme 25 zamestnancov a mdzy spracúvavam na počítači v ktorom je zavedený internet.
To znamená, že musíme mať spracovaný bezpečnostný projekt?? Sorry že tak laicky to popisujem. A ešte som sa chcela spýtať, mám dať každému zamestnancovi podpísať Tlačivo so súhlasom so spracovaním osobných údajov?
Vďaka prosím raďte.:confused::(


Áno je potrebné aby ste mali vypracovaný projekt a všetky smernice, súhlasy a opatrenie ktoré s tým súvisia. Skús si prečítať ochrana osobných údajov alebo bezpečnostný projekt
DanielaSL
06.12.06,11:36
A ešte som sa chcela spýtať, mám dať každému zamestnancovi podpísať Tlačivo so súhlasom so spracovaním osobných údajov?
Vďaka prosím raďte.:confused::(

Nám na školení povedali, že pokiaľ sa tieto osobné údaje zbierajú na základe zákona , tak netreba dať podpisovať.
Ak sa však zbierajú na nejaký účel - potom treba dať podpísať.

Aby to bolo zrozumiteľné uvediem príklad. Ak na vypracovanie miezd , vypísanie pracovných zmlúv a celej tejto agendy....je to podľa zákona.

Ak by som chcela vypísať nejaký zoznam zamestnancov, ktorí pôjdu na výlet a cestovka vyžaduje rodné čísla....tak to je ten účel.
lucilla8
06.12.06,12:01
Ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie. Pozerala som na nete firmy ktoré sa zaoberajú vypracovaním bezpečnostných projektov. Môže mi niekto poradiť, ktorá je spolahlivá a nie drahá? Mne osobne sa najviac vidí Kyberos? Má s nimi niekto skúsenosť?