daniela46
06.12.06,15:12
Ešte som neposielala príspevok,tak prosím ospravedlnte ma ,ak som niečo pokazila.

Orechové rezy
--------------
Cesto:
4 vajcia, 2-3 lyžice umelého práškového sladidla, 5 tabliet umel.sladidla,
4 lyžice polohrubej múky,100g.pomletých orechov,1 prášok do pečiva.

Plnka
0.4l mlieka, 1 pudingový prášok s čokoládovou príchuťov,10 tabliet umel. sladidla,
250g.HERY, 2 lyžice práškového umel.sladidla, 2 lyžice kakaa, 50g.mletých orechov.

Bielky vyšľaháme s práš.sladilom,pridáme tablety rozpustené v troške vody,
žĺtky,múku zmiešanú s orechami s práškom do pečiva. Cesto upečieme a na vychladnutý plát natrieme plnku,vidličkou na nej urobíme vlnovky a posypeme pomletými orechami.

Príprava plnky: Puding uvaríme so sladidlom na hustú kašu.Vychladnutú pudingovú kašu po častiach pridávame do HERY vymiešanej s 2 lyžicame práš.sladidla a kakaom.

Snehové pyšteky
----------------

6 bielkov
30g.solamylu
3-5 tabletiek umel.sladidla
S bielkov vyšľaháme tuhý sneh, do ktorého primiešame solamyl a umelé sladidlo rozpustené v troške vody. Na plech vyložený papierom striekame pyšteky a v mierne teplej a chvíľkami pootvorenej rúre usušíme.
Upečené a vychladnuté zdobíme vyšľahanou šlahačkou a vždy dva spojíme
ondrejvla
15.12.06,19:53
Pridám recept na škoricové keksíky :

Cesto : 26 dag Hera, 38 dag hladkej múky, 10 dag Sorbit potravinársky,
1 a 1/2 KL mletej škorice, 1 celé vajce.
Zo surovín vypracujeme cesto a formičkou vypichujeme koláčiky, poukladáme na plech.
Posýpka : 1 vajce ušľahať, natrieť na koláčiky, 10 dag mletých orechov, 2 KL tekutého sladidla vymiešať a dávať malé kôpky na koláčiky. Piecť v mierne vyhriatej rúre.