Ing.Dana
06.12.06,16:36
F.o. podnikateľ si platí svoje odvody do ZP a SP. Táto firma (FO) platí odvody aj manželke, ktorá je doma a nemá vlastný príjem. Budú tieto výdavky v PÚ nákladom daňovým alebo nedaňovým?
Nie som si istá, že keď by som ich dala do daňových nákladov, na aký paragraf by som ich mohla našiť, keby daňový úrad začal "strečkovať". Čím by som si ich obhájila?
Manželka je tiež spoločníčkou inej firmy s.r.o., ale ani tam neberie žiadne príjmy.
Marianna01
06.12.06,15:42
Ničím to neobhájiš - to nie sú výdavky súvisiace s manželovým podnikaním - preč s tým! Nemá to čo hľadať v manželovom účtovníctve - iba ak v JU na osobnú spotrebu. V PU to však nemá čo byť.
Ing.Dana
06.12.06,15:53
Ďakujem Marianne, v kútiku duše som si to myslela. Pomýlilo ma, keď v minulom roku to účtovníčka dávala do nákladov, no nezdalo sa mi to. Pekný zvyšok dňa!
Marianna01
06.12.06,15:58
Ďakujem Marianne, v kútiku duše som si to myslela. Pomýlilo ma, keď v minulom roku to účtovníčka dávala do nákladov, no nezdalo sa mi to. Pekný zvyšok dňa!

Potom aj minulý rok je zle, iba keby bola vlani manželka aj zamestnankyňou firmy.