holubička1
06.12.06,19:30
Ak FO začala prevádzkovať obchod s obuvou a tento kúpila od s.r.o. ako predaj podniku kúpbo predajnou zmluvou, bol tam tovar nábytok v hodnote cca 500 tis Sk a tiež jeho nezaplatené fa v hodnote cca 250 tis., toto všetko kúpila za 100 tis. Sk, ako to mám zaúčtovať na začiatku a ako postupovať pri úhrade tých neuhradených fa , keď aú n iné meno_:mee:
holubička1
07.12.06,06:16
Poradáci nikto mi neporadí?! Prosím
holubička1
08.12.06,17:59
Ludia, to mi fakt nikto neporadííííííí?!:mad:
Danila
08.12.06,19:15
Odpoviem Ti, ale skús prosím tú poslednú vetu napísať zrozumiteľne. Prečo sú faktúry na iné meno ?
Paula
08.12.06,20:21
Asi je to myslené tak, že neuhradené, odkúpené záväzky sú vystavené na "meno" s.r.o. a teraz ich bude uhrádzať FO pod "svojim menom" .
holubička1
08.12.06,21:40
Ano fa sú na s.r.o., FO má vlastne len zoznam v prílohe kúpno predajnej zmluvy o predaji podniku.
Danila
09.12.06,07:16
FO, ako kupujúci subjekt prevzala na základe zmluvy o predaji podniku všetky práva a záväzky-§ 477 ods.1 Obchodného zákonníka. Ku dňu účinnosti zmluvy FO prevzala od predávajúceho veci zahrnuté do predaja, spísala o tom zápisnicu, ktorú podpísali obidve zmluvné strany. Na základe súpisu a obstarávacej ceny zaúčtuješ skutočnosti vyplývajúce z kúpy podniku. / zásoby, príp. tovar. pohľadávky, záväzky/. Za dobytnosť pohľadávok z predaja ručí predávajúci. Čo sa týka záväzkov, na ktoré sa vťahuje kúpa podniku, ochranu veriteľa zabezpečuje Obchodný zákonník, ktorý stanovuje
- informačnú povinnosť / oznámenie veriteľovi o zmene /
- ručenie predávajúceho za prevedené záväzky
- právo veriteľa podať na súde odpor.
holubička1
09.12.06,19:56
Danila ďakujem veľmi pekne za odbornú radu. Ale ako zaúčtujem tých 100 tis. za kúpu podniku, ako prevádzková réžia, alebo iné náklady?
lenka.ba
22.08.07,13:44
Dobrý deň. SZČO predala podnik do s.r.o., ale na bežnom účte má "zostatok zo skrachovanej banky". čo s ním? prevedie ho do s.r.o.?