Vinja
06.12.06,18:56
Prosím ,môže mi niekto vysvetliť čo je cesťák,čo sa tam vedie atď...
Díky
mysimis
06.12.06,18:01
Prosím ,môže mi niekto vysvetliť čo je cesťák,čo sa tam vedie atď...
Díky
"cesťák" je vyúčtovanie cestovných nákladov služobnej cesty tuzemskej alebo zahraničnej. Týka sa napr. zamestnanca, podnikateľa, konateľa, spoločníka a pod.
kukučka
06.12.06,18:01
stručne - dávaš zamestnancovi písomný príkaz vykonať služobnú cestu a on na ňom vyúčtuje náklady s ňou spojené, pýtaj sa ak moja odpoveď nestačí
Melnick
06.12.06,18:01
Prosím ,môže mi niekto vysvetliť čo je cesťák,čo sa tam vedie atď...
Díky


Študuj zlatko.
http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach.html
Vinja
06.12.06,18:18
Snažím sa študovať všetko čo sa dá, ale potom mi neostane čas na robotu.Tak načo potom podnikať? Som živnostník, nie účtovník chcela som to iba vedieť.Je to zlé?
Manual
06.12.06,18:26
Snažím sa študovať všetko čo sa dá, ale potom mi neostane čas na robotu.Tak načo potom podnikať? Som živnostník, nie účtovník chcela som to iba vedieť.Je to zlé?
Nie je to zlé, priam potrebné ale nie si sama čo je tak s časom...:rolleyes:
Danila
06.12.06,18:33
Snažím sa študovať všetko čo sa dá, ale potom mi neostane čas na robotu.Tak načo potom podnikať? Som živnostník, nie účtovník chcela som to iba vedieť.Je to zlé?V dobrom Ti poradíme aj cez Poradu. Ale ak máš problém s pojmom "cesťák", tak aspoň v začiatkoch požiadaj o spoluprácu účtovníka. Aby si pri podnikaní viac nestratila ako je potrebné. Čas sú peniaze. A účtovníctvo žiadna hračka.
Melnick
06.12.06,19:19
Snažím sa študovať všetko čo sa dá, ale potom mi neostane čas na robotu.Tak načo potom podnikať? Som živnostník, nie účtovník chcela som to iba vedieť.Je to zlé?
Vinja ,možno to vyznelo trochu hlúpo,ale ja som Ti tam prilepila link,ktorý Ti mnohé ozrejmí. Takže ja nevidím dôvod na urážanie sa. Ja som Ti iba poskytla materiál kde to je napísané odborne a podrobne.:)