riso77
06.12.06,20:47
Prosim Vas mohol by nekdo dat odkaz na novelu dani z prijmu? Hlavne mi ide o §9

Dakujem
ajobs
06.12.06,19:50
Prosim Vas mohol by nekdo dat odkaz na novelu dani z prijmu? Hlavne mi ide o §9

Dakujem

Tu je link http://www.nrsr.sk/main.aspx?sid=schodze/zoznam
riso77
06.12.06,19:52
Ten navrh zakona poznam, ale mna zaujma ci to schvalili tak ako je to v navrhu.
ajobs
06.12.06,19:55
Ten navrh zakona poznam, ale mna zaujma ci to schvalili tak ako je to v navrhu.

Teraz o tom rokuje NR SR, sleduj legislatívny proces na stránke www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk), budú tam aj rôzne pozmeňovanie návrhy.
Jozef Mihál
06.12.06,20:00
Novela je schválená, ale zmeny v § 9 "doznali zmeny", inak povedané, toto bude inak, ako je vo vládnom návrhu. Ak sa mi to podarí zrekonštruovať, nájdete kompletné znenie novely v DRAKovi najneskôr cez víkend.
riso77
07.12.06,06:32
Len ma zaujma, ci zostane oslobodeny prijem, ked clovek ma 2 trvaly pobyt alebo 5 vlastnictvo.
Jozef Mihál
07.12.06,06:36
riso77
07.12.06,10:00
Tak, ze sa bude menit len toto?

14. V § 9 ods. 1 písmeno h) znie:
„h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len „platné životné minimum“); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,“.

Poznámka pod čiarou k odkazu 39a znie:

„39a) § 2 písm. a) zákona č. 601/2003 Z. z. o životnom minime a o zmene a doplnení niektorých zákonov.“.

15. V§ 9 sa odsek 1 dopĺňa písmenom j), ktoré znie:
„j) podľa § 8 ods. 1 písm. d) až f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy platného životného minima; ak takto vymedzený rozdiel medzi úhrnom príjmov a úhrnom výdavkov presiahne päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnie len rozdiel nad takto ustanovenú sumu; ak daňovník súčasne dosiahol aj príjmy podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), uplatní sa oslobodenie od dane podľa písmena h) a podľa tohto písmena, najviac v úhrnnej výške päťnásobku sumy platného životného minima.“.

16. § 9 ods. 2 písm. r) znie:
„príjem z predaja podielových listu do výšky aktuálnej ceny podielového listu platnej v deň jeho predaja okrem predaja podielového listu osobe so sídlom, alebo s bydliskom v zahraničí.“

17. V § 9 ods. 3 sa vypúšťajú slová „písm. a) alebo“.
ajobs
07.12.06,12:33
Len ma zaujma, ci zostane oslobodeny prijem, ked clovek ma 2 trvaly pobyt alebo 5 vlastnictvo.

Ak ti ide o oslobodenie príjmu z predaja domu alebo bytu ( § 9, ods.1, písm. a) - c)), tam sa nič nemení.
riso77
07.12.06,20:16
Ak ti ide o oslobodenie príjmu z predaja domu alebo bytu ( § 9, ods.1, písm. a) - c)), tam sa nič nemení.

Super, toto som potreboval vediet.:o ;)