Katarina5555
07.12.06,06:18
Prosím o radu ohľadne dodatočných daňových priznaní, ktoré vznikli vďaka mojej predchodkyni.

Na základe daňovej kontroly by sme mali podať DDP za roky 2002,2003,2004,2005 s tým, že by sme mali znížiť základ dane.

V DDP sa píšu len rozdiely oproti už podanému alebo sa vypisujú také údaje aké mali byť?

A hrozí nám pokuta aj keď sme štátu zaplatili viac v danom roku a teraz to opravíme?

Treba potom k DDP priložiť aj ostatné výkazy alebo nie?

Ako sa to potom prejaví v DP za rok 2006?

ďakujem
daniek
07.12.06,05:55
Prosím o radu ohľadne dodatočných daňových priznaní, ktoré vznikli vďaka mojej predchodkyni.

Na základe daňovej kontroly by sme mali podať DDP za roky 2002,2003,2004,2005 s tým, že by sme mali znížiť základ dane.

V DDP sa píšu len rozdiely oproti už podanému alebo sa vypisujú také údaje aké mali byť?
vypisuje sa tak ako by malo vyzerať (nie rozdiely oproti pôvodnému)
A hrozí nám pokuta aj keď sme štátu zaplatili viac v danom roku a teraz to opravíme?
zato že ste zaplatili viac určite pokutu nedostanete
Treba potom k DDP priložiť aj ostatné výkazy alebo nie?
áno aj k ddp treba priložiť výkazy
Ako sa to potom prejaví v DP za rok 2006?
nijako, akurát vo výkazoch môže byť zmena v údajoch za predchádzajúce zdaňovacie obdobie pokiaľ ide o dzpFO
ďakujem

odpovede v tvojom texte zvýraznené
Marína
07.12.06,06:51
Doplním, že v DP vyplníš aj odd. XI. - Rozdiely z dodatočného daňového priznania.
Mňa by zaujímalo, ako sa rieši situáci, ak v riadnom DP som poukázala 2% zaplatenej dane a dodatočným DP sa mi daň. povinnosť znižuje.
Anja111
07.12.06,07:05
Doplním, že v DP vyplníš aj odd. XI. - Rozdiely z dodatočného daňového priznania.
Mňa by zaujímalo, ako sa rieši situáci, ak v riadnom DP som poukázala 2% zaplatenej dane a dodatočným DP sa mi daň. povinnosť znižuje.

Keď sa znižuje daňová povinnosť po podaní DDP, tak DU by mal vrátiť určitú čiastku daňovníkovi. Vráti ju však zníženú o rozdiel už zaplatených 2%, t.j. 2% vypočítané v riadnom DP sa nemenia, nakoľko už boli odvedené zo ŠR.
Marína
07.12.06,07:44
Ja viem, asi som sa zle vyjadrila. Mňa zaujímalo to, či DÚ vzniknutú situáciu rieši vzhľadom na to, že danej organizácii bola poukázaná vyššia ako oprávnená čiastka.
Anja111
07.12.06,07:56
Ja viem, asi som sa zle vyjadrila. Mňa zaujímalo to, či DÚ vzniknutú situáciu rieši vzhľadom na to, že danej organizácii bola poukázaná vyššia ako oprávnená čiastka.

Podľa mojich informácií sa to už ďalej nerieši. Ale vidím, že šancu na odpoveď bude mať aj DRAK a tak si ju tiež rada prečítam...
stanisa
13.12.06,14:11
chcela by som sa spytat, ci mi neviete poradit, kde by som nasla usmernenie k vyplneniu dodatocneho danoveho priznania za roky 2003 - 2005. Strasne by mi to pomohlo. Na stranke drsr.sk sa mi nedarí to najst ......
endrju
13.12.06,14:55
Existuje vôbec niečo také? Ak existuje, hľadal by som asi vo Finančnom spravodajcovi.
Janca
09.03.07,06:45
Potrebujem podať DDP za rok 2005. Vyplnila som teda tlačivo DP z roku 2005 tak, ako malo správne vyzerať DP za rok 2005. Upravovala som len r. 41, t.j. položky znižujúce základ dane.
Prosím poradiť skúsených o vyplenie oddielu XI. - rozdiely z dodatočného daňového priznania.
Pôvodná daň na r. 90 bola 36.292, teraz v DDP je r. 90 = 27.758.
oddiel XI. som vyplnila:

r. 102 = 36292
r. 103 = - 8534
r. 104 = + 8534
r. 105 = - 8364 (upravené o pomernú časť 2% dane)

Prosím poraďte mi, nie som si istá, či ten oddiel XI. je správny.

Moja druhá otázka je:
či musím k DDP za rok 2005 priložiť aj výkazy, keď som v DDP
opravovala len riadky, ktoré upravujú základ dane (r. 41).
Ďakujem za pomoc.