Zuzana Kvetkova
07.12.06,09:32
Prosím Vás o radu. Dostala som príkaz na začatie exekúcie v 9/2006 ale exekučný príkaz mi ešte neprišiel a teraz neviem či mám zamestnancovi urobiť zrážku alebo nie ak neviem na aký účet to mám odviesť. Ďakujem pekne
Darana
07.12.06,08:52
Urob mu zrážku (nevyplať mu tú časť), ale zatiaľ to nikde neodveď - urobíš tak po doručení príkazu na vykonanie....
andreav37
07.12.06,10:36
keď máš príikaz na začatie exekúcie, už v najbližšej výplate si povinná mu urobiť zrážku. Peniaze sú zaitaľ uložené " v pokladnici" a odveď ich po doručení príkazu na vykonanie exekúcie. Mala som nieľko ľudí,ktorí mali exekúcie,robila som to takto.Pozor- ak odíde z firmy človek,ktorý má exekúciu, máš stanovenú na príkaze lehotu na oznámenie o ukončení prac.pomeru.taktiež sa exekúcia značí aj na zápočtovom liste.
Darana
13.12.06,05:54
Ja by som sa chcela opýtať, že keď sú teda tie nepostihnuteľné sumy vyššie ako mzda tak nerobím exekúciu? Alebo ako to je.
matamal
13.12.06,07:45
ahoj, mne exekútor povedal, ze mu mám strhávať urč. sumu, ale nechať ju na firemnom účte a až po príchode exek. príkazu ju pošlem na účet exekútora