libus72
07.12.06,09:35
Prosím Vás opäť o radu, milí skúsení Poraďáci...
Zam-kyňa išla na odber krvi jeden deň 15.11, s tým že tam bola cca 2hod, doniesla mi len pečiatku od lekára na Priepustke, s dátumom a jeho podpisom...dnes ide zase k zubárovi cez prac.dobu takisto na nejaké 2 hod, prosím vás aký druh absencie to je? môžem jej dať plat. voľno-paragraf len na tie 2 hodiny alebo ako to v praxi chodí?
ďakujem za rady
Tweety
07.12.06,08:37
Prosím Vás opäť o radu, milí skúsení Poraďáci...
Zam-kyňa išla na odber krvi jeden deň 15.11, s tým že tam bola cca 2hod, doniesla mi len pečiatku od lekára na Priepustke, s dátumom a jeho podpisom...dnes ide zase k zubárovi cez prac.dobu takisto na nejaké 2 hod, prosím vás aký druh absencie to je? môžem jej dať plat. voľno-paragraf len na tie 2 hodiny alebo ako to v praxi chodí?
ďakujem za rady Je to prekážka v práci § 141 ZP. Max. 7 dní v roku ,preplatená priemerkou. Ak nebudeš napočítať mesačne hodiny na celé dni,tak budeš preplácať hodiny, takto vymeškané. Záleží od postupu.
libus72
07.12.06,09:11
Nemôžem napočítať hodiny lebo jedna absencia bola v novembri a druhá - zubár teraz v decembri, či aj to by som mohla nasčítať?
azuz
07.12.06,09:14
Odber krvi je prekážka z dôvodov všeobecného záujmu (§ 136 - občianska povinnosť, ktorá je definovaná v §137) a návšteva zubára je prekážka z dôvodu vyšetrenia alebo ošetrenia (§ 141 ods. 2).
Hodiny prekážok z dôvodu všeob. záujmu nenapočítavaš do 7 dní uvedených v §141.
Tweety
07.12.06,09:15
Nemôžem napočítať hodiny lebo jedna absencia bola v novembri a druhá - zubár teraz v decembri, či aj to by som mohla nasčítať? Je to na tvojom rozhodnutí ako budeš postupovať. Či budeš počítať hodiny,a ak naplní celý deň, tak preplatíš, alebo budeš preplácať po hodinách a dňoch. Ja preplácam celý takto zameškaný deň.
Tweety
07.12.06,09:15
Odber krvi je prekážka z dôvodov všeobecného záujmu (§ 136 - občianska povinnosť, ktorá je definovaná v §137) a návšteva zubára je prekážka z dôvodu vyšetrenia alebo ošetrenia (§ 141 ods. 2). Nie odber, ale darovanie.:)
libus72
07.12.06,09:21
Ak sa teda rozhodnem že preplatím deň niekedy v budúcnosti ak sa tie absencie nazbierajú a teraz akoby tá návšteva lekára ani nebola, nebude z toho problém pri nejakej kontrole, keď zam-kyňa má v Dochádzkovej knihe poznamenanú tú absenciu - 2h a aj dôvod uvedený?
Čo je podľa Vás vhodnejšie?
Tweety
07.12.06,09:25
Ak sa teda rozhodnem že preplatím deň niekedy v budúcnosti ak sa tie absencie nazbierajú a teraz akoby tá návšteva lekára ani nebola, nebude z toho problém pri nejakej kontrole, keď zam-kyňa má v Dochádzkovej knihe poznamenanú tú absenciu - 2h a aj dôvod uvedený?
Čo je podľa Vás vhodnejšie?
Potom je lepšie preplatiť jednotlivé hodiny. U nás preplácame priemerkou iba celé dni , tj. ak vynechal celý deň.
libus72
07.12.06,09:36
Súhlasím s Vami ale najradšej by som zahodila tú priepustku lebo takéto naťahovanie kvôli 2h sa mi nepáči, a zbytočne sa to komplikuje...stále sa neviem rozhodnúť