Jovana
07.12.06,12:19
ahojte poraďaci zase Vás prosím o radu moja mama ZŤP(- červený preukaz)dozvedela som sa že by mala nárok na telefón chceli by sme skúsiť spísať žiadosť na orange aby jej dali tel a znížili paušál nakoľko by mala mať na to nárok (v orange povedali že treba napísať žiadosť je to viac menej tak v tajnosti nejak sa to neposkytuje ale boli prípady ktoré tlačili spisovali žiadosti a vyšlo to) a sama si to nezvládne platiť veľa ju stoja lieky na ktoré musí doplácať a telefón súrne potrebuje chodieva dlhodobo na rehabilitácie po všeljakých vyšetreniach taktiež si stále potrebuje hlásiť sanitku dalo by sa toho ešte vypísovať len neviem si dať rady čo taká žiadosť má obsahovať aby sme na nich zatlačili a aspoň nejakú zľavu dali nemáte s tým skúsenosť popozerala som už aj rôzne webové stránky ale nič som také nenašla
mgm
07.12.06,11:40
Viem, že sa to poskytuje pri pevnej linke. Vtedy stačilo prekopírovať ZTP-S a niečo podpísať.
O tom som nepočula, že to sa dá využiť aj na mobilné telefóny. Keď ste sa tam pýtali, nepovedali Vám, čo taká žiadosť by mala obsahovať? Asi by trebalo v tej žiadosti opísať zdravotný stav, na čo potrebuje ten mobilný telefón /sanitka, zdravotn. zariadenia, problémy s premiestňovaním .../ a tiež by som tam pripojila prekopírované ZTP.
Držím palce
rada
07.12.06,13:41
Moja mama dostala preukaz ZŤP podľa starých predpisov. Vtedy musela ísť osobne na Jarošovu do ST (Bratislava) vyplnila nejaké tlačivá, ktoré jej tam predložili, doložila kópiu preukazu a odvtedy má nižší paušál (cca 33,- Sk) mesačne. Platí jej to aj dodnes, pretože má ŤZP aj podľa nových predpisov. Podotýkam, že je to pevná linka.
Eulalia
07.12.06,14:30
A ešte by som podotkla, že to musí byť ŤZP s potrebou sprievodcu. Vtedy Telecom poskytuje zľavu na mesačný poplatok za pevnú linku. Inak toto sú zľavy, ktoré nie sú upravované nejakým zákonom, pretože telefónne služby poskytujú už prakticky len súkromní operátori, takže to záleží aj na ich vnútorných predpisoch. Ale občan s ŤZP má nárok na zľavu na poplatkoch za televíziu a rozhlas, toto sa vybavuje na pošte, kde sa plati inkaso.
Jovana
08.12.06,06:14
veľmi pekne ďakujem za rady lenže ona potrebuje mobil kvoli tomu že sa stále premiestňuje, myslela som že ak má niekto skúsenosť s príspevkom na mobil teda zníženou sadzbou ono to práve tieto operátory neponúkajú len pracovnička toho operátora poradila že máme spísať žiadosť a doložiť preukaz možno to vyjde lebo boli také prípady ktorým to znížili, ale aký má byť obsah tej žiadosti tak to neviem ale budem musieť niečo vyskúšať aj tak moc pekne ďakujem
ola
08.12.06,06:59
......a sama si to nezvládne platiť veľa ju stoja lieky na ktoré musí doplácať a telefón súrne potrebuje chodieva dlhodobo na rehabilitácie po všeljakých vyšetreniach taktiež si stále potrebuje hlásiť sanitku dalo by sa toho ešte vypísovať .....
Veď, už si vlastne začala spisovať. Klasickú formu žiadosti vieš predpokladám napísať - no a začni spisovať konkrétne situácie, kedy potrebuje mamička využívať mobilný telefón.....a hlavne nezabudni im tam napísať, ako ste s ich službami spokojní dlhé roky, ako ste im verní celá rodina a ako veríte, že vašej skromnej žiadosť aspoň vyhovejú. Inak mám "spadené" na operátorov MT, pretože pri takých príjmoch, aké oni dosahujú by mohli automaticky takéto služby znevýhodneným občanom poskytovať a sami ich ponúkať, a nie ich držať v tajnosti! Želám, aby sa vám podarilo niektorého zlomiť a mamičke MT zaobstarať so zľavou:)
Jovana
08.12.06,07:06
máš pravdu ola asi má trebalo dohoto len kopnúť a povzbúdiť už len treba sa dohoto dať ďakujem.
ola
08.12.06,07:11
Jovana, ešte mi napadlo. Túto žiadosť môžeš poslať obidvom operátorom (tuším, už aj tretí je schválený)?:rolleyes: a uvidíš, či sa niektorý chytí, prípadne porovnáš, ktorý bude pre vás výhodnejší.