aglv
07.12.06,13:51
Poradte mi prosim Vas .
Ako mam postupovat ked mi zamestnavatel nezabezpecil obedy ani stravne listky? Robim unho uz vyse roka a stavujem sa na vlastne naklady suchou stravou.Neprospieva to ani mojmu zdraviu a aj vydavky mam zo svojej mizernej vyplaty vyssie. Viem ze to mozem nahlasit na Inspektorat prace ale ako to mam urobit tak aby som o pracu neprisla?
Dakujem
Tweety
07.12.06,12:56
Poradte mi prosim Vas .
Ako mam postupovat ked mi zamestnavatel nezabezpecil obedy ani stravne listky? Robim unho uz vyse roka a stavujem sa na vlastne naklady suchou stravou.Neprospieva to ani mojmu zdraviu a aj vydavky mam zo svojej mizernej vyplaty vyssie. Viem ze to mozem nahlasit na Inspektorat prace ale ako to mam urobit tak aby som o pracu neprisla?
Dakujem
A čo takto nadhodiť problém strravovania zamestnávateľovi Podľa §152 ZP je jeho povinnosťou zabezpečiť stravovanie.
Danila
07.12.06,12:56
Ukáž zamestnávateľovi, že ovládaš predpisy, z ktorých vyplýva, že on ťahá za kratší koniec. A keď to nepomôže, ten inšpektorát je posledná šanca. A on Ťa nevyhodí. / Akoby aj mohol, keď by bolo celkom jasné, že prečo. To neplatné skončenie pracovného pomeru by si určite vyhrala, ak by náhodou..../
DanielaSL
07.12.06,13:01
Len doplním - Inšpektorát rieši aj anonymné udania.;)
romanpp
07.12.06,14:48
Dovolím si len malú poznámočku: Zamestnanec takmer vždy ťahá za kratší koniec.

Jednu z možností vidím v nasledovnom riešení: Podľa mojich skúseností zamestnávateľ (môj klient - robím mu účtovníctvo) obvykle dá na moje upozornenie, že neposkytovaním stravy zamestnancom porušuje Zákonník práce. Na Tvojom mieste by som sa teda pokúsil porozprávať sa o tom s jeho účtovníkom (prípadne s nejakou inou osobou, od ktorej by si dal poradiť).

Najlepším riešením by bolo nechať aj ovcu celú.